Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Cestovní ruch

RSS Cestování

 • Velký bariérový útes má hodnotu 996 miliard korun, tvrdí studie 26.6.2017
  Finanční hodnota Velkého bariérového útesu po započtení nejen ekonomických, ale i sociálních či ikonických hledisek činí 56 miliard australských dolarů (996 miliard korun). Tvrdí to dnes zveřejněná studie, kterou si nechala vypracovat nadace Great Barrier Reef Foundation bojující za ochranu největšího korálového útesu světa.Další články k tématu:Odumírající korálové útesy může zachránit obyčejný ocetOBRAZEM: Velký bariérový […]
 • Dezorientovaný žralok vyděsil turisty na Mallorce, experti ho utratili 26.6.2017
  Paniku na španělském ostrově Mallorca způsobil o víkendu žralok modrý, který připlul velmi blízko k několika plážím plných turistů. Podle španělského listu El Mundo úřady uzavřely několik pláží, než zaměstnanci obřího akvária z města Palma de Mallorca v neděli odpoledne mořského predátora utratili.Další články k tématu:Rybáři skočil do člunu třímetrový bílý žralok, ploutví mu zranil […]
 • Zakázaný ráj. V národních parcích se zpřístupní uzavřená místa 25.6.2017
  Nový zákon o národních parcích zpřístupní turistům některá atraktivní místa. Jedním z nich je i Rýchorský prales v Krkonošském parku, v českém Švýcarsku mohou výletníci zavítat na Vosí vyhlídku a na Moravě se veřejnosti přiblíží unikátní vřesoviště. Šumavský park uvažuje o zpřístupnění Modrého sloupu.Další články k tématu:Nová Stezka korunami stromů v Krkonoších vás zavede i […]

RSS Tipy

 • K romantické studánce s křišťálovou vodou i v době sucha 25.6.2017
  Obec Tlustovousy leží na potoku Výmola nedaleko Úval. Může být jedním z cílů pěšího či cyklovýletu v této části kolínského okresu (Rostoklaty, Tuklaty, Horoušany…).
 • Na pohádkový vodní zámek Červená Lhota se po letech vrací šlechta 24.6.2017
  Oblíbený zámek na jihu Čech, spojený u mnohých s filmem Zlatovláska nebo Svatby pana Voka, zůstává dál státním majetkem. Šlechta se díky kastelánovi Tomáši Horynovi, muži doslova dýchajícím pro jemu svěřený objekt, vrací pozvolna v nových instalacích.
 • Na sfingy u Měděnce si na rozdíl od egyptské můžete vylézt 24.6.2017
  Egyptská sfinga, napůl zvíře, napůl člověk, v předpolí pyramid u Gízy je stále historickou záhadou, což se o rulových bizarních skalách u Měděnce říci nedá. Přírodní památka nacházející se pár set metrů od krušnohorské obce Měděnec ale přitahovala ještě před pár desítkami let značnou pozornost.

RSS Cestopisy

 • Keňa, část 2 13.1.2009
    Keňa Safari v Keni, část 2 (více mých cestopisů na mujweb.cz/www/libor.novotny)          Kolem se válí spousta kostí a různých rohů, asi kvůli snadnému přístupu k vodě se zde schází hodně zvířat, šelmám se tu tedy dobře loví. Jeden obzvláště zachovalý obratel nějaké antilopy nebo zeb
 • Keňa, část 1 13.1.2009
  Keňa Safari v Keni, část 1 (více mých cestopisů na mujweb.cz/www/libor.novotny)     Na letišti v keňském Nairobi čekáme tradiční africký zmatek a rozhodně nás nezklame. Nejhorší je fronta na víza, přestože jsme asi patnáctí, čekáme na tuto formalitu přes hodinu a půl. Pár kolegů si víz
 • Jordánsko 30.3.2008
    Jordánsko Poznávací zájezd Jordánsko a Izrael (více mých cestopisů na mujweb.cz/www/libor.novotny)     Letiště sice leží uprostřed kamenité pouště, ale po pár minutách se dostáváme do úzkého kaňonu, kterým jedeme asi půl hodiny, stále níž a níže, až k Rudému moři. Příjezd do Taby je

RSS Cestování

 • Japonsko - pět důvodů proč ho navštívit 26.6.2017
  Zájem o Japonsko roste každým rokem. Svět jako by propadl kouzlu této nevšední země. V roce 2016 byl opět rekordní a do Japonska přijelo téměř 14 miliónů návštěvníků. I zájem Čechů a Moravanů roste. Proč se do Japonska vlastně vydat?
 • Trollí penis už nestojí, někdo známou skálu zničil 26.6.2017
  Neznámý pachatel vážně poškodil známé kamenné seskupení Trollpikken (Trollí penis) v západním Norsku. Populární turistickou atrakci ve tvaru penisu, nacházející se v Egersundu poblíž přímořského města Stavangeru, našli běžci v sobotu prasklou s navrtanými dírami.
 • Via ferrata na Slánské hoře má nové cesty. Podívejte se na ně 26.6.2017
  Pro milovníky adrenalinu jsme vyzkoušeli i s kamerou nové lezecké směry na Slánské hoře na Kladensku. Tato via ferrata má podle horského vůdce Romana Kozelky jedny z nejtěžších cest v České republice.
 • Region Marche: celá Itálie na jednom místě 26.6.2017
  Malý region Marche nepatří k masivně navštěvovaným českými turisty, mnozí ani nevědí o jeho existenci. Možná proto, že to je sem autem či autobusem jedenáct i více hodin. Letiště je sice v Anconě, ale transfer v Římě zabere obvykle hodně času, takže to vyjde skoro nastejno.
 • Hodnota Velkého korálového útesu činí v přepočtu 996 miliard Kč 26.6.2017
  Finanční hodnota Velkého bariérového útesu po započtení nejen ekonomických, ale i sociálních či ikonických hledisek činí 56 miliard australských dolarů (996 miliard korun). Tvrdí to v pondělí zveřejněná studie, kterou si nechala vypracovat nadace Great Barrier Reef Foundation bojující za ochranu největšího korálového útesu světa.
 • Paříž a její drobnosti, bez kterých by ztratila půvab 26.6.2017
  To, co dělá Paříž Paříží, jsou kromě mnoha světoznámých památek i drobnosti, které turisté často berou jako samozřejmost. Bez nich by však město nad Seinou ztratilo mnohé ze svých půvabů.
 • Středověký hrad Grub zachránil invalida na vozíku 25.6.2017
  Rakouské příhraničí lemuje mnoho hradů, zámků, klášterů, kostelů a zřícenin. Po nemnoha kilometrech turista naráží stále na další a další objekty, často spjaté s historickým děním u nás, zejména časy husitských výbojů vzbuzovaly u jižních sousedů strach a nutily je budovat obranné zdi před kališníky.
 • Kulinářský zážitek na úpatí Machu Picchu 25.6.2017
  Nevede sem žádná silnice a železnice tu končí. Býval to konec světa v době Inků a je to konec světa i v současné době. Městečko Aquas Calientes na úpatí bájné památky Machu Picchu. Přestože jste na konci světa, najdete tu pár skvělých míst, kde se výborně najíte.
 • Nový Zéland: Výprava na konec světa 25.6.2017
  Popularita souostroví schovaného za australským kontinentem prudce stoupla poté, co filmoví diváci spatřili zdejší úchvatné scenérie v trilogii Pán prstenů či Hobit. A skutečnost často dokonce předčí očekávání cestovatelů. Objevovat Nový Zéland znamená objevovat přírodu v její původní čistotě a formě.
 • V bizarním ruském městě žije největší buddhistická komunita Evropy 25.6.2017
  Město Elista je jedním velkým paradoxem. Nachází se v republice Kalmycko, která ještě patří k evropské části Ruska, ale starý kontinent některými památkami nepřipomíná ani zdaleka. Jedná se totiž o jediný buddhistický region v Evropě a spousta staveb má proto orientální ráz, najít se tu dají například pagody nebo i chrámy. K nim pak kontrastují […]