Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Věda

RSS Věda

 • V Číně simulují pobyt na Měsíci, dobrovolníci jsou rok v izolaci 27.5.2017
  Čína simuluje dlouhý život na Měsíci, a to uvnitř své lunární laboratoře. Dvě skupiny čtyř dobrovolníků budou žít ve speciální kabině po dobu jednoho roku. Výzkumníci tím navazují na vyjádření prezidenta Si Ťin-pchinga, který chce mít ze země kosmickou velmoc.
 • Znečištěný vzduch vás může připravit o spánek 27.5.2017
  Pokud lidé dýchají znečištěný vzduch, mohou pak hůř spát, tvrdí studie. Práce zkoumala takzvanou spánkovou efektivitu, tedy poměr času, který účastníci studie trávili v posteli spánkem, k času, kdy byli vzhůru.
 • I tisíc let po výbuchu supernovy mlhovina stále září 27.5.2017
  Krabí mlhovina, pozůstatek bývalé hvězdy, září i tisíc let po výbuchu. Americká NASA zkombinovala nejnovější data z pěti vesmírných dalekohledů a vytvořila tak kompozitní obraz zbytku supernovy, Krabí mlhoviny. Nachází se od nás 6500 světelných let daleko, vznikla po výbuchu supernovy SN1054, ke kterému došlo právě v roce 1054.

RSS Harware

 • Miniaturní robot umožňuje na dálku ovládat jakékoliv zařízení 28.5.2017
  Nestresujte se maličkostmi a dopřejte si luxus na dálku ovládat jakékoliv mechanické tlačítko či vypínač – miniaturní domácí robot nazvaný SwitchBot za vás v případě potřeby vypne světlo, zapne kávovar nebo během dovolené klidně nakrmí domácího mazlíčka. To vše na povel z vašeho chytrého telefonu.
 • Nejlevnější dron od DJI se jmenuje Spark. Je neskutečně malý 25.5.2017
  Společnost DJI ukázala světu svůj nový dron, který bude tím nejmenším v portfoliu tohoto výrobce. Více než kompaktní rozměry však bude uživatele lákat především pořizovací cena – novinka zvaná Spark totiž bude nejlevnějším bezpilotním letounem v nabídce značky.
 • První počítač od Applu vydražili v Kolíně nad Rýnem za tři milióny 21.5.2017
  Za 110 000 eur, tedy bezmála tři milióny korun, vydražil neznámý zájemce funkční počítač Apple I ze sedmdesátých let minulého století. O výsledku sobotní aukce v Kolíně nad Rýnem v neděli informovala agentura DPA. Výsledek zaostal za očekáváním, že někdo bude ochoten za raritu zaplatit bezmála trojnásobek.

RSS Technet

 • Nový Kodi bez bezpečnostní mezery nebo přesýpací ikony pro tablet 27.5.2017
  Na tabletu si můžete vyzkoušet vylepšenou verzi aplikace na správu fotek, vývojovou verzi šikovného alternativního klienta pro Twitter, multimediální přehrávač s ošetřenou bezpečnostní mezerou nebo zajímavé živé pozadí s přesýpacími ikonami aplikací.Další články k tématu:Vytvořte si vlastní miniaplikace pro tablet nebo složte vlastní skladbuZjistěte, jak vytížený máte tablet, nebo rychle zálohujte data do PCAplikace pro […]
 • Americké letectvo posílá do boje robotické stíhačky F-16 27.5.2017
  Američané chtějí vytvářet bojové formace složené z pilotovaných a nepilotovaných letadel. První testy systémů již úspěšně proběhly.Další články k tématu:Nová dimenze válek se blíží, Spojené státy směřují k robotické armáděAmeričané šetří. Proti ruským a čínským ponorkám chtějí využít robotyČeská firma vyvíjí robota pro armádu. Může nést i raketomet
 • Oběti bolevecké katastrofy byly pohřbeny před 100 lety 27.5.2017
  V seriálu "Před 100 lety" připomínáme obrazem události z domova i ze světa, které se odehrály na den přesně před sto lety. Vzpomínáme na osobnosti z politiky, kultury i sportu. Popisujeme průběh válek, zrod revolucí i formování států. Zachycujeme úspěchy i nezdary klíčových postav historie, objevy a vynálezy.Další články k tématu:Před 100 lety vyměnil císař […]