Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Náměstek Kolaja na mezinárodní konferenci GLOBSEC 2017 27.5.2017
  Ve dnech 26. – 28. května se v Bratislavě konal 12. ročník bezpečnostní konference GLOBSEC, která je považována za jednu z nejvýznamnějších akcí svého druhu ve střední Evropě. K hlavním hostům letošní konference patřili prezidenti Slovenska a Polska, prezidentky Estonska a Chorvatska, předseda Evropské rady, předseda Vojenského výboru NATO a mnoho dalších osobností z oblasti […]
 • Konzultace náměstka Dürra v Estonsku 25.5.2017
  Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr vedl 25. května 2017 v Tallinnu politické konzultace na půdě MZV Estonska a v rámci Estonského centra pro Východní partnerství. Navštívil také Centrum excelence NATO pro kybernetickou obranu (CCD COE).
 • Náměstek Šrámek ocenil mladé zahraniční novináře 25.5.2017
  Náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek předal 25. května 2017 v Černínském paláci skupině mladých novinářů z Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Makedonie, Moldavska, Ruska a Ukrajiny certifikáty oceňující jejich přínos k podpoře svobody slova a ke zlepšení situace médií v zemích, kde působí. Novináři v pražském ústředí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda absolvovali program novinářských stipendií […]
 • Náměstek Smolek na konzultacích v Mongolsku 25.5.2017
  Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek uskutečnil 25. května 2017 konzulární a vízové konzultace mezi Českou republikou a Mongolskem v Ulánbátaru. Byl přijat ministrem zahraničí Mongolska Tsend Munkh-Orgilem a následně státním tajemníkem Davaassuren Damdinsurenem.
 • Náměstek Šrámek seznámil diplomatický sbor s českým předsednictvím v Radě Evropy 24.5.2017
  Dne 24. května 2017 se náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek setkal s velvyslanci členských a pozorovatelských zemí Rady Evropy. Seznámil je s prioritami a programem českého předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy.
 • Náměstek Stašek pogratuloval agentuře CzechTrade k 20. výročí založení 24.5.2017
  Náměstek ministra zahraničí Miloslav Stašek se 22. května 2017 zúčastnil oslav 20. výročí založení státní agentury pro podporu exportu CzechTrade. Událost se konala v Galerii Mánes za účasti hlavních představitelů státní správy i podnikatelů, jež se podílejí na podpoře proexportních aktivit českých firem.
 • Konference „The EU in Time of Multicrisis and its Greatest Challenges“ 23.5.2017
  Ve dnech 22. a 23. května 2017 proběhla v Černínském paláci konference s názvem The EU in time of multicrisis and its greatest challenges – up-to-date solutions, future visions and prospects, kterou pořádalo MZV ČR ve spolupráci s Jean Monnet Centre of Excellence Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
 • Ministr Zaorálek představil Parlamentu ČR předsednictví v Radě Evropy 23.5.2017
  Ministr Lubomír Zaorálek se 23. 5. 2017 setkal se členy Stálé delegace Parlamentu ČR do Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE), aby představil priority a program předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy. Se zákonodárci hovořil o aktuálních výzvách, které před Radou Evropy stojí, a o nadcházejícím zasedání PACE v červnu 2017, kde vystoupí v roli předsedy […]
 • Jednání náměstka Tlapy v Jordánsku 23.5.2017
  Ve dnech 19. až 22. května 2017 navštívil náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa Jordánské hášimovské království. V průběhu návštěvy se náměstek Tlapa zúčastnil konference Světového ekonomického fóra (WEF) „Enabling a Generational Transformation“, vedl politické konzultace s generální sekretářkou MZV Jordánska Areej Hawamdeh a s ředitelem politické sekce Královského paláce Manarem Dabbasem. V rámci projektu […]
 • EU27 je připravena na jednání o brexitu 22.5.2017
  Dne 22. května 2017 se v Bruselu uskutečnilo zasedání Rady EU pro obecné záležitosti dle článku 50 Smlouvy (GAC50), na kterém ČR zastupoval stálý představitel ČR při EU velvyslanec Martin Povejšil. Ministři evropské sedmadvacítky pověřili Evropskou komisi vyjednáváním o vystoupení Velké Británie z EU a schválili tzv. vyjednávací směrnice pro první fázi jednání.
 • Ministr Zaorálek převzal předsednictví v Radě Evropy 22.5.2017
  Ministr zahraničních věci Lubomír Zaorálek podnikl ve dnech 18.–19. května cestu do kyperské Nicósie a zahájil půlroční předsednictví České republiky v Radě Evropy. Od května do listopadu ČR přebírá zodpovědnost za směřování a aktivity Výboru ministrů, výkonného orgánu Rady Evropy (RE).
 • Náměstek Kolaja na Radě EU pro zahraniční věci 19.5.2017
  Náměstek člena vlády Václav Kolaja se 19. května 2017 v Bruselu zúčastnil zasedání Rady EU pro zahraniční věci ve formátu ministrů pro rozvoj.
 • Ministr Zaorálek jednal se svým řeckým partnerem Nikosem Kotziasem 16.5.2017
  Ministr zahraničních věcí České republiky Lubomír Zaorálek se 16. května 2017 setkal s ministrem zahraničních věcí Řecké republiky Nikosem Kotziasem, který ve dnech 16.–17. května navštívil Prahu. Návštěva byla příležitostí k posílení politických a ekonomických vztahů mezi oběma zeměmi a výměně názorů na bilaterální, evropské a mezinárodní otázky.
 • Východní partnerství na jednání šéfů evropských diplomacií 16.5.2017
  V Bruselu proběhlo 15. května 2017 zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), na kterém zastupoval ČR náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek. Ministři diskutovali o Evropské globální strategii, Východním partnerství a jednali rovněž o vztazích s Afrikou.
 • Prohlášení MZV k testu balistické rakety KLDR ze dne 14. května 2017 15.5.2017
  Nový test balistické rakety Korejskou lidově demokratickou republikou (KLDR) porušuje několik rezolucí Rady bezpečnosti OSN, zejména rezoluci č. 2321 (2016). Testy balistických raket v KLDR vážně ohrožují bezpečnost ve světě a dále zvyšují regionální napětí.