24 Zprávy

Automatizace: Jedná se o budoucnost, nebo už současnost?

detail-linka-detekce-vad-hadic-c-2-153

Snížení provozního času a zkrácení doby, která je potřebná pro výrobu. Přesně to jsou dva hlavní důvody, proč je automatizace výroby v současné době na výsluní. Co se rozvoje týče, samotná automatizace jako taková je teprve v začátcích, přičemž její potenciál je ve výrobním odvětví opravdu obrovský. Proč se spousta firem rozhoduje k radikálním změnám? Hlavním důvodem je konkurence.

Pokud je konkurence lepší, rychlejší, tak je pochopitelně i úspěšnější. Chcete opravdu závodit? Buďte ještě lepší, posuňte výrobu na novou úroveň, investujte do moderních technologií, snižte výrobní náklady, a to všechno tak, že se pustíte do efektivní automatizace výrobních procesů.

Snižuje se výrobní doba, ale kvalita se zlepšuje

Ve výrobnách, kde stále vládne manuální práce, často bývá kvantita na úrok kvality. S příchodem automatizace se výrobní doba snižuje, a tím pádem se zvýší i počet výrobků, ovšem nikoliv na úkor kvality. Chyby jsou v některých oblastech nepřijatelné. Bohužel, člověk není tvor neomylný, a proto se občas nějaká chybička vloudí, což jsou zbytečné náklady navíc. S automatizací se zmetků bát rozhodně nemusíte. Splníte navíc také stále přísnější normy Evropské unie, minimalizujete riziko stížností, vratek a nespokojenosti konečného zákazníka.

Řídící systémy do menších i větších firem

S automatizací souvisí řídící systémy, což jsou v podstatě programovatelné stroje ovládající daný technologický proces. Tvořené bývají z několika částí, přičemž těmi hlavními jsou ovládací panel a centrální řídící jednotka.

Zvláštní kategorii tvoří PLC řídící systémy, což jsou programovatelné logické automaty, jejichž úkolem je regulace aplikací a procesů. Slouží k automatizaci téměř čehokoliv, a proto je najdete v drtivé většině firem, které už přešly na automatizaci.

Sdílejte příspěvěk

Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
24Zpravy.cz

Více k prozkoumání

chicago USA
Cestovní ruch

Americký Waiverův program bezvízového styku

Waiverův program neb Program bezvízového styku nabízí občanům České republiky (a jiných zemí) možnost vycestovat do Spojených států bez nutnosti víz. Cestující mohou vycestovat na

bitcoin
Ekonomika

Vyplatí se v roce 2020 investovat do kryptoměn?

Kryptoměny si procházejí obdobím bouřlivého rozvoje. Investiční trh poznamenala krize související s koronavirem. Jak se dotkla kryptoměn a vyplatí se do nich v roce 2020

kancelářský stůl, kancelářský nábytek, kancelářská skříň
Bydlení a reality

Jak si vybavit domácí pracovnu?

Pandemie koronaviru nám ukázala, že pracovat z domu nakonec jde, a to i ve firmách, kde se něco takového zdálo nemožným snem. Abyste však doma

Plánujete dovolenou a hledáte ubytování? Ověřené ubytování doporučujeme vyhledávat na ubytovacím portálu MegaUbytko.cz. Najdete zde všechny typy ubytování: chaty a chalupy k pronájmu, penziony, apartmány ale i ubytovny a hotely. Na své si přijdou turisté, kteří preferují levné ubytování ale i nároční klienti, kteří vyhledávají luxus.

Provozuje

Rudolf Procházka

IČ: 04269314

+420 604 212 669

info@prochazkarudolf.cz