Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Cestovní ruch

RSS Cestování

 • V Itálii raketově roste prodej kol, koronavirus způsobil boom cyklistiky 3.6.2020
  Ještě nedávno byla představa, že by běžný Ital na cestu do práce či na nákup použil kolo, skoro na hranici sci-fi. Země není cyklistům příliš nakloněná, cyklostezky jsou plné výmolů, řidiči aut se k jezdcům na kolech chovají nevybíravě. Spousta Italů teď ale vzhledem k hrozící nákaze ve vyprázdněných městech vzala kola na milost.
 • Kola vodního hamru v Dobřívě se po rozsáhlé rekonstrukci opět roztočila 3.6.2020
  Dlouhé měsíce pracovali restaurátoři v dobřívském vodním hamru na Rokycansku. Obnovovali původní strojní vybavení kulturní památky z 19. století, která patří k unikátům ve střední Evropě. Kvůli uhnilým dřevěným základům totiž hrozilo, že se hamr zastaví a stroje se rozpadnou.
 • Jak si stylově užít Vysoké Tatry, nejmenší velehory na světě 2.6.2020
  Nemusíte zrovna do Alp, abyste si mohli užívat luxusu a zároveň se kochat pohledy na horské velikány. Vysoké Tatry již dávno nejsou jen mekkou horolezců a už vůbec ne rekreantů z dob zájezdů ROH v čele s revizorem Gustavem Andělem. Dnes je možné si slovenské Tatry vychutnat stylově!

RSS Tipy

 • Pohanskou svatyní i místem čekání husitů na Spasitele je jihočeský vrch Burkovák 3.6.2020
  Malou terénní vlnou by se dal charakterizovat kopec Burkovák zvaný také Hora Tábor na Bechyňsku. Jeho kóta je v nadmořské výšce 504 metry, cestou z blízkých Nemějic se nezadýcháte. Brd ten je ale kopcem velevýznamným, a to ze dvou důvodů. První jsou prehistorické nálezy, druhý náleží husitství.
 • Zámek Častolovice provoněný růžemi otvírá své brány 31.5.2020
  Zámek Častolovice se veřejnosti letos poprvé otevře v úterý 2. června. Návštěvníci mohou přijíždět každý den od 9 do 18 hodin, kromě pondělí. Navíc mohou využít novinku letošní sezóny a zakoupit si vstupenky na prohlídku předem on-line. Prodej vstupenek v pokladně na nádvoří zůstal rovněž zachován.
 • Zbytky šibenice u Blatné chátrají, blízký hrad Buzice pomalu ožívá 30.5.2020
  Do Blatné turisté většinou vyrážejí po stopách Šíleně smutné princezny na prohlídku vodního zámku, nebo krmit daňky v zámeckém parku, ovšem v těsné blízkosti jsou i další památky. Jedna z nich se vztahuje k blatenskému právu hrdelnímu, druhá k sídlu jihočeského vladyckého rodu.

RSS Cestopisy

 • Keňa, část 2 13.1.2009
    Keňa Safari v Keni, část 2 (více mých cestopisů na mujweb.cz/www/libor.novotny)          Kolem se válí spousta kostí a různých rohů, asi kvůli snadnému přístupu k vodě se zde schází hodně zvířat, šelmám se tu tedy dobře loví. Jeden obzvláště zachovalý obratel nějaké antilopy nebo zeb
 • Keňa, část 1 13.1.2009
  Keňa Safari v Keni, část 1 (více mých cestopisů na mujweb.cz/www/libor.novotny)     Na letišti v keňském Nairobi čekáme tradiční africký zmatek a rozhodně nás nezklame. Nejhorší je fronta na víza, přestože jsme asi patnáctí, čekáme na tuto formalitu přes hodinu a půl. Pár kolegů si víz
 • Jordánsko 30.3.2008
    Jordánsko Poznávací zájezd Jordánsko a Izrael (více mých cestopisů na mujweb.cz/www/libor.novotny)     Letiště sice leží uprostřed kamenité pouště, ale po pár minutách se dostáváme do úzkého kaňonu, kterým jedeme asi půl hodiny, stále níž a níže, až k Rudému moři. Příjezd do Taby je

RSS Cestování

 • Pohanskou svatyní i místem čekání husitů na Spasitele je jihočeský vrch Burkovák 3.6.2020
  Malou terénní vlnou by se dal charakterizovat kopec Burkovák zvaný také Hora Tábor na Bechyňsku. Jeho kóta je v nadmořské výšce 504 metry, cestou z blízkých Nemějic se nezadýcháte. Brd ten je ale kopcem velevýznamným, a to ze dvou důvodů. První jsou prehistorické nálezy, druhý náleží husitství.
 • Jižní Tyrolsko už opět pošilhává po turistech, láká na aktivní pobyt v přírodě 3.6.2020
  Itálie pozvolna rozvolňuje opatření proti šíření koronaviru a zejména její nejsevernější část, Jižní Tyrolsko, si asi získá důvěru zahraničních turistů poměrně brzy. Čas strávený na kolech, lezením po ferratách a obdivováním tamějších kopců mimo davy zní totiž aktuálně stále ještě bezpečněji než pobyt ve velkých městech.
 • Vietnam se pyšní prvním zlatým hotelem na světě 3.6.2020
  Hanojský hotel Golden Lake je prvním svého druhu. Na rozdíl od mnoha jiných luxusních zařízení nemá jen různé zlaté prvky, ať už kohoutky, stropy, či lustry — zlatem je obložená celá jeho fasáda, píše server Luxury Launches. Když na ni proto zasvítí slunce, je to pro kolemjdoucí vskutku oslepující pohled.
 • Las Vegas chystá znovuotevření. Kasina ale značně osiří 3.6.2020
  Americké město hříchů Las Vegas se po nucené pauze vrátí k hřešení. Nic však nebude stejné jako před koronavirem. Kromě nutných hygienických opatření budou limitováni návštěvníci proslulých kasin a nekonečné hazardní noci tak doznají značných změn. Lidé se ale podle úřadů mohou stále těšit na odpočinek od životního shonu, píše server CNN.
 • Jako v Řecku. Modrobílé městečko v Tunisku klame tělem 3.6.2020
  Při procházení městečkem Sidi Bou Said by si kdekdo pomyslel, že je v Řecku. Jenže sněhově bílé domky se sytě modrými dveřmi a okny klamou tělem. Do Tuniska se tento tradiční nátěr dostal z Andalusie a pro svou vizuálně podmanivou podobu je dodnes chráněn zákonem. Není proto příliš překvapením, že je městečko velkým tahákem nejen pro turisty.
 • Zámecký park v Třeboni otevřel brány 3.6.2020
  V pondělí 1. června se veřejnosti opět po devíti měsících otevřely brány zámeckého parku v Třeboni. Ten prošel revitalizací a podařilo se mu vrátit podobu z 19. století.
 • Chorvaté se koronaviru nebojí 2.6.2020
  Chorvatsko koronavirová pandemie nezasáhla tak drasticky jako jiné státy, proto jsou místní veskrze pozitivně naladěni. Většina z nákazy strach nemá a někteří si dokonce myslí, že jsou informace ohledně nemoci zkreslené. Život v Čechy oblíbené dovolenkové destinaci se proto rychle vrací do normálu.
 • Kupujte si letenky jako jste kupovali toaletní papír, žádá pilot cestující 2.6.2020
  Letecká přeprava kvůli koronaviru utrpěla. Aby krizi překonala, je potřeba, aby lidé začali opět cestovat. Pasažéry o to prosí pilot společnosti Virgin Atlantic Chris Pohl, který skrze Instagram požádal, aby lidé kupovali letenky stejně jako předtím kupovali toaletní papír. Pilotova výzva se na internetu stala virální, píše server Daily Mail.
 • Cesta do Chorvatska: Virus vyprázdnil dálnice, přechody i moře 2.6.2020
  Pláže zcela, promenády až na výjimky bez lidí. Nejen v městečku Hvar, organizací UNESCO chráněné perle Chorvatska, ale i v Makarské, na jedné z nejznámějších promenád, zažívala minulý týden osmičlenná posádka prvního českého katamaránu, který letos vyplul ze Splitu, ojedinělá překvapení.
 • Na zámku v Kuníně ožila dávná love story 2.6.2020
  Životní příběh chudé dívky Marie Zdražilové z Otic u Opavy, která se zamilovala do lankraběte z Fürstenberga a stala se tak šlechtičnou, ožívá nově ve zdech zámku Kunín na Novojičínsku. Ten zahájil letošní návštěvnickou sezonu vinou koronavirové pandemie až v sobotu 30. května, kdy si nejen místní love story nenechaly ujít desítky lidí.
 • V Itálii po třech měsících otevřeli šikmou věž i Koloseum 1.6.2020
  Jedny z největších italských dominant jsou opět přístupné návštěvníkům. Šikmá věž v Pise i římské Koloseum se po tříměsíční pauze způsobené koronavirem na konci května znovu otevřely a na první památku se ihned vrhli lidé. Vstup se však neobejde bez omezení, píše server BBC.
 • Cancún chce turisty zpět za každou cenu. Nabídne zlevněné hotely i vstupy 1.6.2020
  Mexické letovisko Cancún chce přitáhnout zpět turisty. Destinace oblíbená zejména mezi Američany návštěvníkům nabídne hotely, vstupy do zábavních parků i půjčení aut částečně, nebo zcela zdarma, píšou servery Standard a The Yucatan Times.
 • Thajsko koronavirus zvládlo. Turistům se přesto neotevře ještě několik měsíců 1.6.2020
  Mnohé evropské země se začínají pomalu otevírat turistům. Cestovatelé prahnoucí po větších dálkách však upírají zrak na jihovýchodní Asii. Například Thajsko se ale cizincům nezpřístupní zřejmě ještě několik měsíců, přestože epidemii koronaviru zvládlo s malým počtem nakažených. I po otevření hranic ale budou platit jistá pravidla, uvedl server CNN.
 • Nekřičte a nejásejte, žádají návštěvníky japonské zábavní parky 1.6.2020
  V Japonsku skončil nouzový stav a život se začíná navracet do normálu. Znamená to mimo jiné, že se v zemi otevírají i zábavní parky, které představily směrnice, jež by měly zajistit bezpečí zaměstnanců i návštěvníků. Většina požadavků se zabývá standardními věcmi, nošením roušek a podobně. Drobný problém ale může vyvolat prosba, aby návštěvníci na atrakcích zcela omezili jásání a křik, píše CNN.
 • Zámek Častolovice provoněný růžemi otvírá své brány 31.5.2020
  Zámek Častolovice se veřejnosti letos poprvé otevře v úterý 2. června. Návštěvníci mohou přijíždět každý den od 9 do 18 hodin, kromě pondělí. Navíc mohou využít novinku letošní sezóny a zakoupit si vstupenky na prohlídku předem on-line. Prodej vstupenek v pokladně na nádvoří zůstal rovněž zachován.