Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Domácí

RSS Domácí novinky

 • 'Obě nás mají zastřelit.' Advokátce Zemanovy sextremistky Diashové hrozí smrtí 17.1.2018
  Anonymové jí vyhrožují smrtí, protože zastupovala ukrajinskou aktivistku z hnutí Femen Angelinu Diashovou, která polonahá protestovala proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Advokátka Lucie Hrdá podle svých slov dostala „mnoho“ SMS zpráv a e-mailů, v nichž autoři hrozí, že ji zastřelí. Na policii ale neplánuje jít, na výhrůžky je prý v souvislosti s podobnými kauzami zvyklá.
 • Přehled tisku: nový terminál letiště v Pardubicích, hymna pro zimní olympiádu i bohatí Češi 17.1.2018
  Ve středečních novinách se dočtete třeba o tom, jak kvůli elektromobilům zdražuje měď, podrobněji se tomu věnuje Mladá fronta DNES. O novém terminálu na pardubickém letišti pak píše Deník. O stavu pražských mostů si pak můžete přečíst v Právu. Více najdete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
 • Ve Strakově akademii zasedá vláda. Oznámí Babišův kabinet demisi? 17.1.2018
  Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala v úterý od Poslanecké sněmovny důvěru. Jak již minulý týden šéf hnutí ANO řekl, vláda by měla podat demisi hned na svém středečním zasedání. To začalo v půl sedmé ráno. Později má začít řádná lednová schůze sněmovny, kde se bude řešit například opakovaná volba předsedy komise pro kontrolu GIBS.

RSS Praha a střední Čechy

 • Nehody zablokovaly na několik hodin dálnici D10 u Pískové Lhoty 16.1.2018
  Zasněžené a namrzlé silnice komplikují už od úterního rána dopravu v celé republice. Také na Mladoboleslavsku policisté evidují větší počet nehod než obvykle. Havárie nákladního vozu dokonce odpoledne uzavřela zhruba na tři hodiny dálnici D10 u Pískové Lhoty ve směru na Prahu.
 • Čapí hnízdo zůstává mezi projekty placené z EU, rozhodl ROP Střední Čechy 16.1.2018
  ROP Střední Čechy nevyjme dotaci na farmu Čapí hnízdo u Olbramovic z evropského financování. Dnes o tom rozhodli členové výboru, ve kterém mají převahu opoziční zastupitelé kraje - TOP 09, ODS a STAN. Odmítli tak doporučení ministerstva financí i Evropského fondu pro boj proti podvodům (OLAF).
 • Čapí hnízdo i areál v Kosmonosích. Výbor ROPu rozhoduje, čí peníze projekty zaplatí 16.1.2018
  Výbor regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy dnes rozhodne o vynětí, nebo nevynětí farmy Čapí hnízdo u Olbramovic a části sportovně-rekreačního zařízení v Kosmonosích z evropského financování. To znamená, jestli dotace, kterou zatím zaplatil stát, byla použitá, na co měla. Ve výboru má většinu opozice, která si vynětí Čapího hnízda nepřeje. Podle ní […]

RSS Brno a jižní Morava

 • Pupáky z bramborového těsta 14.12.2017
  Pupáky jsou jením z těch jídel, které děti prostě milují a milovaly. A oblíbené bylo i samotnými hospodyněmi, protože je jednoduché, poměrně laciné a nakrmily jím všechny děti. Pupáky se například ve Slezku jedly právě na Vánoce. Říkalo se jim třeba i opukance a šlo o drobné kousky upečeného těsta spařené horkým mlékem sypané mákem […]
 • Jablečné pusinky 13.12.2017
  Drobné cukroví, které není nijak náročné na suroviny, ale určitě si jej zamilujete. Recept pochází z Jablečné kuchařky, která vyšla při příležitosti jednoho ročníku Slavností jablíček. Recepty do této kuchařky připravila a vyzkoušela Ludmila Macková.
 • Hovězí maso s omáčkou ze sušeného ovoce 12.12.2017
  Pokud si zrovna nepotrpíte na sladké, zato rádi experimentujete s přípravou masa, máme dnes recept právě pro vás. O netradiční chuť hovězího masa se postará kombinace kořenové zeleniny a sušeného ovoce.

RSS Sport