24 Zprávy

Kdy se vyplatí myslet na zadní vrátka?

pojistka foto (2)

Doma jsme tam, kde máme svou postel. Staré rčení lehce bagatelizuje opravdový význam domova, jako místa, kde žijeme, scházíme se s rodinou, máme veškeré zázemí a jako místo, k němuž se pojí většina našich vzpomínek a prožitků. Domov, to je pro běžného člověka synonymum jistoty.

Aby tato jistota nepozbyla svého významu, je dobré mít v kapse nějakou tu pojistku, lidově řečeno „zadní vrátka“, která se otevřou vždy, když bude potřeba. Jedněmi z nich je pojištění domácnosti. Reflektuje na akutní situaci tím, že promptně řeší jakýkoliv problém, jenž ve vašem příbytku nastal, tím, že myslí na všechna rizika a eliminuje jejich dopady.

Od krupobití, přes vandalismus, po zkažené potraviny

Pojištění domácnosti řeší například požár, výbuch, přímý i nepřímý úder blesku, pád letadla (i bez posádky), náraz neznámého vozidla nebo jeho nákladu, zemětřesení, vichřici, krupobití, tíhu sněhu nebo námrazy, pád skály, pád laviny, pád stromů a stožárů, implozi, povodeň, záplavu, vodu z vodovodního zařízení, krádež vloupáním nebo pokus o takový čin, loupež v místě pojištění i mimo něj, vandalismus, rozbití skla z jakékoliv příčiny, pojištění cestovních zavazadel nebo i zkažení mražených potravin a zneužití telefonu. V případě potřeby dokáže zajistit a finančně vykrýt až 12 měsíců náhradního bydlení.

pojistka foto (1)

Jak uzavřít kontrakt?

Sjednání je rychlé a jednoduché. Stačí si na internetu zadat pojištění domácnosti on-line a vyplnit požadované údaje. V případě Ergo pojišťovny stačí pouze znát rozlohu své obytné plochy a typ budovy. Podle těchto dvou údajů pojišťovací specialista vypracuje kalkulaci šitou klientovi na míru.  Pro další dotazy je rovněž k dispozici call centrum, které je ideální pro individuální interakce a na každou otázku nalezne odpověď.

Populární pojistka „na blbost“

Příjemným bonusem k uzavřené smlouvě je pojištění občanské odpovědnosti zdarma. Takzvané pojištění proti blbosti je jednou z forem ochrany, která se člověku vždy vyplatí. Žádná spoluúčast na ceně, platnost pro všechny členy rodiny a celosvětová působnost. Výše plnění sahá až k horní hranici 10 miliónů korun. Nikdo z nás nikdy neví, kdy ji bude potřebovat. Předmětem pojištění odpovědnosti je náhrada újmy na životě, zdraví, či věci třetí osobě, pakliže byla tato újma způsobena neúmyslně a její pachatel nebyl v době činu pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.

pojistka foto (3)

S jistotou jsme začali, s jistotou i skončíme. Pakliže má člověk žít v relativním poklidu a sociálních standardech, bez dobrého pojištění se dnes neobejde.

Sdílejte příspěvěk

Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
24Zpravy.cz

Více k prozkoumání

chicago USA
Cestovní ruch

Americký Waiverův program bezvízového styku

Waiverův program neb Program bezvízového styku nabízí občanům České republiky (a jiných zemí) možnost vycestovat do Spojených států bez nutnosti víz. Cestující mohou vycestovat na

bitcoin
Ekonomika

Vyplatí se v roce 2020 investovat do kryptoměn?

Kryptoměny si procházejí obdobím bouřlivého rozvoje. Investiční trh poznamenala krize související s koronavirem. Jak se dotkla kryptoměn a vyplatí se do nich v roce 2020

kancelářský stůl, kancelářský nábytek, kancelářská skříň
Bydlení a reality

Jak si vybavit domácí pracovnu?

Pandemie koronaviru nám ukázala, že pracovat z domu nakonec jde, a to i ve firmách, kde se něco takového zdálo nemožným snem. Abyste však doma

Plánujete dovolenou a hledáte ubytování? Ověřené ubytování doporučujeme vyhledávat na ubytovacím portálu MegaUbytko.cz. Najdete zde všechny typy ubytování: chaty a chalupy k pronájmu, penziony, apartmány ale i ubytovny a hotely. Na své si přijdou turisté, kteří preferují levné ubytování ale i nároční klienti, kteří vyhledávají luxus.

Provozuje

Rudolf Procházka

IČ: 04269314

+420 604 212 669

info@prochazkarudolf.cz