24 Zprávy

Krmiva pro koně aneb jak zvládnout zimu

krmiva pro koně, granule pro koně
Venku už se pořádně ochlazuje a co nevidět tady máme zimu v plné své síle. Tohle roční období je sice krásné, ale přináší s sebou i starosti navíc, co se péče o koně týče. Víte, jak správně krmit v mrazivém počasí?

Pozor na kritickou teplotu

Stravování koní v zimních měsících je velice individuální záležitostí. Záleží na mnoha faktorech, jako je například fyzická zátěž zvířete, kolik času tráví volně ve výběhu nebo jeho zdravotní stav a stáří. Každopádně ve všech případech je nezbytné, aby mělo zvíře dostatečný přísun vlákniny. Tu zajistíte hlavně kvalitním senem. Když kůň vlákninu tráví, tak mikroorganismy v jeho střevech produkují teplo, a tím se organismus zahřívá zevnitř. Množství potravy, které mu dáte, slaďte s jeho denním rytmem.
Co by měl každý chovatel koní určitě znát, je takzvaná kritická teplota. Ta nastává v momentě, kdy rtuť na teploměru klesne pod bod mrazu. V takových chvílích musí kůň produkovat mnohem více energie na to, aby se zahřál, což je jasný signál k tomu, aby se jeho přísun potravy znásobil. Pamatujte si, že u slabších jedinců je důležité začít s přikrmováním dříve, a to okolo 5 °C nad nulou. Jestliže si nejste jistí, neváhejte se poradit se zkušenější osobou.

Když jenom seno nestačí

V životě každého vlastníka koně nastane moment, kdy už pouhé dokrmování senem nestačí, a tak je načase sáhnout po různých alternativách. Skvělou volbou jsou rozhodně granule pro koně, které se vyplatí mít pro případ nouze vždycky v zásobě. Při nákupu se nikdy nesnažte šetřit, a raději zainvestujte více peněz, než aby se pak stalo, že kvůli špatné stravě začne koník strádat.
Pokud se i vás dokrmování koní týká, máme pro vás jeden tip na dodavatele kvalitních krmiv. Společnost Energys svým zákazníkům nabízí širokou nabídku zboží. Krmiva pro koně mají přírodní složení, které jim dodá všechno, co jejich tělo v zimních měsících potřebuje.

Sdílejte příspěvěk

Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
24Zpravy.cz

Více k prozkoumání

chicago USA
Cestovní ruch

Americký Waiverův program bezvízového styku

Waiverův program neb Program bezvízového styku nabízí občanům České republiky (a jiných zemí) možnost vycestovat do Spojených států bez nutnosti víz. Cestující mohou vycestovat na

bitcoin
Ekonomika

Vyplatí se v roce 2020 investovat do kryptoměn?

Kryptoměny si procházejí obdobím bouřlivého rozvoje. Investiční trh poznamenala krize související s koronavirem. Jak se dotkla kryptoměn a vyplatí se do nich v roce 2020

kancelářský stůl, kancelářský nábytek, kancelářská skříň
Bydlení a reality

Jak si vybavit domácí pracovnu?

Pandemie koronaviru nám ukázala, že pracovat z domu nakonec jde, a to i ve firmách, kde se něco takového zdálo nemožným snem. Abyste však doma

Plánujete dovolenou a hledáte ubytování? Ověřené ubytování doporučujeme vyhledávat na ubytovacím portálu MegaUbytko.cz. Najdete zde všechny typy ubytování: chaty a chalupy k pronájmu, penziony, apartmány ale i ubytovny a hotely. Na své si přijdou turisté, kteří preferují levné ubytování ale i nároční klienti, kteří vyhledávají luxus.

Provozuje

Rudolf Procházka

IČ: 04269314

+420 604 212 669

info@prochazkarudolf.cz