Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Kulktura

RSS Kultura

 • Tarantino má smůlu, Zlatou palmu si z Cannes odnesl Parazit a Banderas 25.5.2019
  Hlavní cenu letošního 72. ročníku filmového festivalu v Cannes Zlatou palmu letos získalo drama Kisaengčchung (Parazit) režiséra Pong Čun-hoa. Slavnostním předáváním cen večer festival skončil.Další články k tématu:Vyhrají ženy, či Tarantino? Jeho film s Pittem se dočkal sedmi minut ovacíRECENZE: Almodóvarovo alter ego hraje Banderas s únavou samoty v očíchVIDEO: V Cannes vítají Tarantinovu novinku […]
 • Šestiletý kluk Honza Hrušínský z Nuslí. Teď má hvězdu na chodníku slávy 25.5.2019
  Vedle Heleny Vondráčkové získá Jan Hrušínský na právě zahájeném zlínském festivalu filmů pro děti a mládež svou hvězdu na chodníku slávy dětských herců. Letošní laureáti zlínských hvězd se navzájem skoro neznají.Další články k tématu:Komparz ve filmech? Smoljak obsazoval rodinu, Václav Klaus Svěráka odmítlVorlíčka vyprovodily melodie ze Tří oříšků. Život nepromarnil, řekl ZelenkaHospoda plná fízlů. Pavel […]
 • Gombár láká na ticho na letišti, Vinohrady na čisté herectví i Airbnb 25.5.2019
  Letošní sezona se zvolna překlápí do posledního měsíce. Ještě než vypuknou letní festivaly, jsou tu české scény s posledními premiérami. Na poslední květnový den je shodně připravily třeba obě vinohradské scény.Další články k tématu:RECENZE: Umřu dřív než ty! Kostka a Mayerová se hašteří, jde však o vícUž i pro klasika Moliera jsme objevili sociální sítě, […]

RSS Ticketportal

RSS Komiks

RSS Kultura

 • Zlatou palmu v Cannes získalo drama Parazit 25.5.2019
  Hlavní cenu letošního 72. ročníku filmového festivalu v Cannes Zlatou palmu získalo drama Kisaengčchung (Parazit) režiséra Pong Čun-hoa. Slavnostním předáváním cen v sobotu večer festival končí.
 • Rock The Opera nabídne hity v symfonickém hávu. Zazpívají je i Lenka Hrůzová a Sabina Křováková 25.5.2019
  Rock The Opera je show, která v sobě snoubí slavné rockové písně se zvukem symfonického orchestru. V léte se představí v České republice. Koncert se odehraje 27. července v amfiteátru Skalky v Novém Jičíně.
 • GLOSA: Staré, nebo nové? 25.5.2019
  V patnáctém ročníku Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí letos zvítězilo sídlo architektonického ateliéru Ječmen v Olomouci-Chválkovicích.
 • Festival končí, Zlatá palma je stále ve hvězdách 25.5.2019
  Tipovat letošního vítěze canneského festivalu je mimořádně nesnadná věc. Šťastnou shodou okolností měli tentokrát nové filmy skoro všichni filmaři, které má festival rád.
 • Spisovatelka Hana Blahová: Všichni víme, že život je docela těžký 25.5.2019
  Pod názvem Takoví jsme, matičko vyšla první knížka spisovatelky Hany Blahové. Představuje v ní dvanáct povídek, jejichž společným jmenovatelem je vlídný humor. Předtím publikovala na internetu. Nyní v tom pokračuje a ráda by se v budoucnu dobrala dalších knižních počinů.
 • Karol Sidon: Záchrana musí přijít odjinud 25.5.2019
  Karol Sidon (1942) je vrchní zemský rabín, bývalý disident, signatář Charty 77, ale také spisovatel, dramatik a filmový scenárista (v současnosti píšící pod pseudonymem Chaim Cigan). Povídkou Divoši přispěl do knižního sborníku Divočina – Povídky pro Duhu, projektu Salonu Práva a nakladatelství Novela bohemica, jehož výtěžek poputuje na podporu Hnutí Duha, konkrétně kampaně Zachraňme lesy.
 • Ivana Korolová zpívá o tom, jaké to bude „v tom“ 24.5.2019
  Ivanu Korolovou znají lidé především jako herečku a dabérku. Hraje v seriálu Krejzovi, její hlas se objevil ve Hře o trůny či v seriálu Simpsonovi. Renomé zpěvačky si v posledních letech získala díky několika muzikálovým rolím a za roli v operetě Mam'zelle Nitouche v libereckém divadle byla nominovaná na cenu Thálie.
 • Producent Weinstein se dohodl s údajně obtěžovanými ženami, zaplatí 44 milionů dolarů 24.5.2019
  Filmový producent Harvey Weinstein dosáhl dohody se ženami, které ho obvinily ze sexuálního obtěžování. Bude ho to stát zhruba 44 milionů dolarů. Dvou kauz se to ale netýká, neboť v nich je producent obviněn z trestného činu znásilnění. Ve zbytku případů jde o občanskoprávní spory.
 • Muzikant Matěj Lipský: Má smysl inspirovat jiné 24.5.2019
  Muzikant Matěj Lipský se před sedmi lety stal ředitelem Centra sociálních služeb v Tloskově na Benešovsku. Pro tamní klienty mimo jiné provozuje hudební klub, založil rádio a šedesát let centra oslaví 1. června Tloskov Festem. Vystoupí na něm Aneta Langerová, Horkýže Slíže, Tata Bojs, Keks, Pipes And Pints, Kašpárek v rohlíku, Ivan Hlas s Norbim […]
 • První ukázka ze série Star Trek: Picard je překvapivě pozemská 24.5.2019
  Plešatá hlava, výrazný nos, úzké oči. Ikonického kapitána Picarda není třeba fanouškům Star Treku představovat. Někteří z nich se ale podivují první krátké ukázce z nové série.