Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Kulktura

RSS Kultura

 • ANALÝZA: Sázkaři věří Janu Palachovi. Ale nač spoléhá Český lev? 23.3.2019
  Druhé čtvrtstoletí své existence začíná Český lev změnou moderátora. Přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen v sobotu večer z pražského Rudolfina uvádí Václav Kopta. A favorité?Další články k tématu:O České lvy bojují Dukla 61, Metanol a Rédl, mezi seriály i Profesor T.Nejvíce nominací na Českého lva mají Toman, Všechno bude a HastrmanNejlepším českým filmem […]
 • RECENZE: Kafka Band zhudebnil Ameriku. Je radost ji poslouchat 22.3.2019
  Možná bude trochu laciné napsat, že Kafka Band prošel od Zámku k Americe proměnou (s malým písmenem na začátku), ale je to tak. Prostředky se mění, podstata zůstává.Další články k tématu:Jaroslav Rudiš končí s železnicí. Budu si muset najít jiné téma, říkáSyn faráře se vyrovnává s realitou života, Kafkův Zámek vezou brémštíRECENZE: Kafka Band hraje […]
 • VIDEO: Prali jsme se kvůli ženám i písničkám, vzpomínají dvacetiletí UDG 22.3.2019
  Kapela UDG slaví dvacet let na scéně a sobě i fanouškům k výročí nadělila klubové turné. Do začátku dubna se zastaví ještě v pardubickém Žlutém psovi nebo Divadle Pod čarou v Písku. A příští rok v březnu si zkusí také pražské Forum Karlín.Další články k tématu:UDG s akustikami i houslemi. Vychází další z jedinečných koncertů […]

RSS Ticketportal

RSS Komiks

RSS Kultura

 • Lidé se loučí se zpěvačkou Věrou Bílou 23.3.2019
  V Rokycanech se v sobotu lidé loučí s romskou zpěvačkou Věrou Bílou. Obřad začal v 10:45 bohoslužbou v římskokatolickém kostele Panny Marie Sněžné na rokycanském náměstí. Poslední rozloučení má doplnit i hudba několika kapel na náměstí.
 • Národní divadlo chystá Švandu dudáka, Lolitu i Idiota 23.3.2019
  Dvě desítky nových inscenací chystají soubory pražského Národního divadla (ND) na sezonu 2019/20. Činohra uvede sedm premiér, opera šest a balet čtyři.
 • Martin Krafl: Na veletrhu slyším všude ahoj 23.3.2019
  Kolem českého stánku na Lipském knižním veletrhu je stále živo. Jakmile probíhá čtení nebo beseda s autorem, auditorium je přeplněné. Pracovníci Moravské zemské knihovny jsou v neustálé permanenci. Spokojený je i koordinátor programu české účasti Martin Krafl.
 • O duševně a duchovně nezdravé společnosti s psychiatrem Radkinem Honzákem 22.3.2019
  Doktor Radkin Honzák je legenda české psychiatrie, pedagog, publicista, glosátor, bloger a srandista. Česká televize uvede na jeho počest na ČT2 26. března ve 20.50 dokumentární film Kdo tady blbne.
 • V Praze vystoupí špičkoví trumpetisté 22.3.2019
  Americký trumpetista Terence Blanchard zahájí v úterý 26. března v pražském Jazz Docku čtyřdenní festival Trumpet Days, který je věnovaný jazzovým trumpetistům a křídlovkářům.
 • Operní pěvec Adam Plachetka: Chceme zaujmout co nejvíc diváků 22.3.2019
  Adam Plachetka je ve světě nejznámějším českým operním barytonistou. Od roku 2010 je sólistou Vídeňské státní opery, v roce 2015 debutoval na prknech newyorské Metropolitní opery, kam se od té doby pravidelně vrací. V loňském roce rozšířil svůj repertoár o roli Přemysla ve Smetanově opeře Libuše v inscenaci pražského Národního divadla. Na téže scéně nyní […]
 • Někdy jsem až moc upřímná, říká herečka Simona Zmrzlá 22.3.2019
  Herečka brněnského divadla Husa na provázku Simona Zmrzlá se loni dočkala první hlavní filmové role. Ondřej Havelka si ji vybral do snímku Hastrman, v němž ztvárnila Katynku. „Myslím, že mi docela sedla její ctižádostivost, tvrdohlavost, ženská hrdost a potřeba emancipace,“ řekla k postavě, za niž byla nominována na Českého lva.
 • Cenu v Lipsku získala Anke Stellingová 22.3.2019
  K vrcholům prvního dne na Lipském knižním veletrhu v Německu patřilo udělení ceny za prózu. Ve čtvrtek 21. března odpoledne ji získala Anke Stellingová za knihu Schäfchen im Trockenen (Ovce v suchu).
 • Štěstí je krásná věc. Müller, Kocáb a Soukup vyjedou společně na turné 22.3.2019
  Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup se vydají na podzim na unikátní společné turné. Jmenuje se Šansony a jiné písně a podstatná část koncertů bude věnována albu V penzionu svět.
 • Lidé se rozloučili se Stanislavem Zindulkou 22.3.2019
  Ve strašnickém krematoriu v Praze se v pátek lidé rozloučili se Stanislavem Zindulkou. Divadelní, filmový a televizní herec zemřel 14. března ve věku 86 let.