Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Kulktura

RSS Kultura

 • Po Evitě či Sartrovi fotografovala v Praze. Modelem jí stál i Kundera 18.11.2018
  Zatímco Václav Havel či Milan Kundera orodovali na IV. sjezdu spisovatelů v roce 1967 za film Věry Chytilové Sedmikrásky, francouzská fotografka Gisele Freundová kolem nich pobíhala s fotoaparátem. V Galerii hlavního města Prahy si návštěvníci nyní mohou prohlédnout jejích 51 portrétů.Další články k tématu:Milý táto, moc nám scházíš, psal malý Havel do vězení na PankrácRECENZE: […]
 • VIDEO: Ze slavné disneyovky se slon Dumbo stěhuje do hrané verze 18.11.2018
  Filmem Dumbo v režii Tima Burtona rozšíří společnost Disney sérii hraných děl založených na klasických animovaných pohádkách. Od 28. března 2019 se děti v kinech přesvědčí, že i slon s příliš velkýma ušima může dojít od posměchu k úspěchu.Další články k tématu:Objímá mě plyšák Pú, vylíčil Ewan McGregor v roli Kryštůfka RobinaMísto Mickey Mouse mučedníci. […]
 • VIDEO: Z holčičí fantazie se zrodil krásný, ale zmatený Kouzelný park 17.11.2018
  Jako Alenka v říši divů kombinovaná se zoologickou zahradou a s matějskou poutí si připadá hrdinka animovaného filmu Kouzelný park, který do našich kin přijde 14. března 2019. Právě zveřejnil první ukázku v češtině. Další články k tématu:VIDEO: Jsou zpět. Svět baví první ukázka Toy Story 4: Příběh hračekVIDEO: Sexuální skandál zasáhl i do filmu […]

RSS Komiks

RSS Kultura

 • Tomáš Klus křtil pozlacené album a zklidňoval situaci 18.11.2018
  Vzhledem k tomu, jak aktivně Tomáš Klus vystupuje ve spojitosti s děním na politické scéně, bylo přirozené domnívat se, že jeho koncert 17. listopadu v pražském Foru Karlín bude souviset s připomenutím si devětadvacátého výročí sametové revoluce a rozruchem kolem premiéra Babiše. Ve skutečnosti to ale byla shoda okolností.
 • Akropole nabídne výjimečné koncerty na pomezí mezi free jazzem a etnickou hudbou 18.11.2018
  V pražském Paláci Akropolis se příštím týdnu uskuteční několik koncertů na pomezí jazzu a experimentu. Vystoupí tam izraelská zpěvačka Victoria Hanna, turecký klarinetista Cüneyt Sepetçi i američtí freejazzoví The Pyramids.
 • Ve Stardance dotančili Dalibor Gondík s Alicí Stodůlkovou 17.11.2018
  Sobotní večer na České televizi patřil opět taneční soutěži Stardance. Soutěž opustil Dalibor Gondík s Alicí Stodůlkovou. Nejvíce bodů dostali Jiří Dvořák s Lenkou Norou Návorkovou.
 • Terezie Kolářová odírá naše kosti až na dřeň 17.11.2018
  V Městské výstavní síni Benešov si lze do 22. listopadu prohlédnout velkoformátové obrazy malířky Terezie Kolářové. Hlavním poznávacím znakem jejích děl je především výrazná barevnost a umělecké zpracování vzájemného vztahu člověka a přírody. Ten je obsažen v posledních dvou projektech, v Kořenech a Survive.
 • Nenápadná cesta Škworu z hospod do plné O2 areny 17.11.2018
  V pátek večer bylo v pražské O2 areně těsno. Svůj výroční koncert tam odehrála pražská rocková skupina Škwor. Slavila dvacet let existence, nabídla knihu o své minulosti, přehrála své nejsilnější písně. A hala byla diváky zaplněná až po střechu.
 • Začíná turné hudebního projektu Zemětřesení 17.11.2018
  Před pětadvaceti lety pohnulo Zemětřesení tuzemskou rockovou a metalovou scénou. Dnes je tento hudební projekt čtyř skvělých muzikantů a pocta zpěvákovi Jiřímu Schelingerovi, legenda, která nachystala svůj koncertní návrat. Nedávno vyšlo v reedici debutové album, v neděli 18. listopadu startuje v pražském Paláci Akropolis vůbec první turné.
 • Bystrouška otevře festival Janáček Brno 2018 17.11.2018
  Premiéra opery příhody lišky Bystroušky v režii Jiřího Heřmana a pod taktovkou Marka Ivanoviče otevře v sobotu 17. listopadu festival Janáček Brno 2018. Zároveň je návratem operního souboru Národního divadla Brno do zrekonstruované budovy Janáčkovy opery.
 • Zemřel americký oscarový scenárista William Goldman 16.11.2018
  Ve věku 87 let zemřel v New Yorku na následky rakoviny a zápalu plic americký scenárista William Goldman. Za scénář k filmům Butch Cassidy a Sundance Kid či Všichni prezidentovi muži získal dvě ceny americké filmové akademie Oscar.
 • RECENZE: Chytré a upřímné vzpomínky psychiatra a spisovatele Yaloma 16.11.2018
  Lékař a spisovatel Irvin D. Yalom je jeden z nejuznávanějších prozaiků druhé poloviny 20. století, ale v ČR jsme o něm dlouho nevěděli. Teprve po roce 2000 se začal nesměle objevovat v knihkupectvích a dnes už patří ke známým autorům. Jeho paměti Stávám se sám sebou jsou důstojnou tečkou za skvělou kariérou a zároveň samostatným […]
 • RECENZE: Katapult oslavil dvě výročí najednou 16.11.2018
  Frontman a jediný zakládající člen v sestavě skupiny Katapult, kytarista a zpěvák Olda Říha, se ke svým sedmdesátým narozeninám v různých rozhovorech příliš neznal. Letošní oslavu vztahoval spíše ke čtyřicátému výročí vydání prvního, stříbrného alba. Takže kapela své aktuální turné nazvala dvojsmyslně Turné 2018 - Šťastné narozeniny.