24 Zprávy

Jak si poradit s výběrem kompresoru?

Stroj určený ke stlačování vzduchu, plynů a par, je možno pořídit v mnoha provedeních. Podle způsobu zvyšování tlaku jsou kompresory děleny na objemové a rychlostní. Objemové kompresory se dále rozdělují na pístové a rotační. Rychlostní modely jsou dále členěny na axiální a radiální.

Kompresory a jejich funkce

Možná jste nevěděli, že byl stlačený vzduch využíván již starými Babyloňany. Už tenkrát si byli lidé vědomi mnoha výhod. Dnes už si bez kompresorů nedokážeme svůj život ani představit. Snad každé malé dítě ví, že poslouží tyto stroje při nafukování míčů, pneumatik a dalších věcí. Když pomineme tyto základní modely, zůstanou nám více propracovanější. V mnoha provozovnách a výrobnách se neobejdou bez pístových a šroubových kompresorů.

Kvalita stlačeného vzduchu hraje prim

Nutno podotknout, že je stlačený vzduch díky kompresoru dodáván v dostačujícím množství bez kondenzátu. Právě kvalita stlačeného vzduchu zaručuje bezpečnost v provozu a rovněž umí snížit náklady pneumatických zařízení. Díky sušičce stlačeného vzduchu a kompresoru je dosaženo ideálního požadavku. Pístové kompresory jsou většinou přenosné, disponují kolečky a madly. Přesun je rychlý, snadný a komfortní. Takovéto produkty mají menší velikost a jen jeden válec. Větší stroje jsou opatřeny dvěma válci a pyšní se vyšším výkonem.

Konečně výrobky za rozumnou cenu

Profesionální a poloprofesionální šroubové kompresory umí vyvinout vysoký výkon a přitom mají nízkou hlučnost. Jejich velikost je mnohem větší než u pístových strojů. Jsou instalovány napevno, proto nejsou přenosné. Pokud sháníte pro svůj provoz kvalitní a spolehlivé kompresory či sušičky stlačeného vzduchu, podívejte se na internetové stránky společnosti 2e plus s. r. o. V nabídce firmy najdete také náhradní díly a další příslušenství.

Sdílejte příspěvěk

Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
24Zpravy.cz

Více k prozkoumání

chicago USA
Cestovní ruch

Americký Waiverův program bezvízového styku

Waiverův program neb Program bezvízového styku nabízí občanům České republiky (a jiných zemí) možnost vycestovat do Spojených států bez nutnosti víz. Cestující mohou vycestovat na

bitcoin
Ekonomika

Vyplatí se v roce 2020 investovat do kryptoměn?

Kryptoměny si procházejí obdobím bouřlivého rozvoje. Investiční trh poznamenala krize související s koronavirem. Jak se dotkla kryptoměn a vyplatí se do nich v roce 2020

kancelářský stůl, kancelářský nábytek, kancelářská skříň
Bydlení a reality

Jak si vybavit domácí pracovnu?

Pandemie koronaviru nám ukázala, že pracovat z domu nakonec jde, a to i ve firmách, kde se něco takového zdálo nemožným snem. Abyste však doma

Plánujete dovolenou a hledáte ubytování? Ověřené ubytování doporučujeme vyhledávat na ubytovacím portálu MegaUbytko.cz. Najdete zde všechny typy ubytování: chaty a chalupy k pronájmu, penziony, apartmány ale i ubytovny a hotely. Na své si přijdou turisté, kteří preferují levné ubytování ale i nároční klienti, kteří vyhledávají luxus.

Provozuje

Rudolf Procházka

IČ: 04269314

+420 604 212 669

info@prochazkarudolf.cz