Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Stavebnictví

RSS Reality

 • Svatá Hora je opět barokní perlou v srdci Čech. Je to skutečná paráda 26.1.2020
  Barokní areál kostela Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře u Příbrami je nejvýznamnějším mariánským poutním místem v Česku. Velkorysá obnova mu mimo jiné vrátila některé původní prvky. Další články k tématu:Chytrý nápad místostarosty zachránil centrum NepomukuKostel 20 let chátral. Starostka rozjela opravy, peníze na vnitřek chybíLhota se 168 obyvateli zachránila krásnou dominantu i díky dotacím
 • Dům v záplavové zóně stojí na kamenném soklu, který jej chrání 26.1.2020
  Rezidence Langlois-Lessard vznikla v záplavové zóně u kanadského jezera Saint-Louis. Přímo reaguje na zkušenosti, které majitelé i architekti získali při častých návštěvách tohoto místa. Hlavním cílem bylo stavbu s velkou plochou co nejlépe integrovat do výjimečného přírodního prostředí.Další články k tématu:Dům v podobě kokonu šokuje tvarem, nadchne však spotřebou energieDům na břehu jezera je prosklený […]
 • Dům pro rodinu si navrhla sama. Bylo to nejlepší životní rozhodnutí 25.1.2020
  Květa od začátku nechtěla jen postavit dům, toužila vytvořit domov. „Nikdy jsem si nemyslela, že bych stavěla dřevostavbu,“ přiznává. Mýty o tom, že shoří, že v ní bude zima nebo horko, že ji sežere brouk či houba nebo se rozpadne po první bouřce, hrály velkou roli. Nakonec ale předsudky vyprchaly. Další články k tématu:Dům pro […]

RSS Bydlení

 • Jak se z hlediska cen vyvíjejí nemovitosti v Praze? 24.1.2020
  O nemovitosti v Praze (a to především v populárnějších lokalitách) je čím dál větší zájem a developerské společnosti nedokáží dostatečně nasytit trh nemovitostmi novými. V dnešní době se taková nemovitost stává dostupnější pro více a více lidí. To se děje hlavně díky výhodným hypotékám a optimistickým pohledům na budoucí ekonomiku. Také stále více lidí do […]
  lk
 • Jak na čištění, údržbu a seřízení oken 22.1.2020
  Pokud máte doma nová okna, která mají kování po celém obvodu, je třeba jim věnovat pravidelnou péči. Díky tomu budou dobře těsnit a prodloužíte jejich životnost. Okna je třeba pravidelně čistit, občas namazat a na jaře seřídit. Pokud v době velkých teplotních výkyvů okna správně netěsní, můžete se pro jejich seřízení obrátit i na odbornou […]
  lk
 • Skleněné zábradlí na schodiště ve stopách současného trendu 17.1.2020
  Sklo se stává vyhledávaným stavebním artiklem vnášející do daného prostoru nadčasový design, půvab a čisté linie s celou řadou dalších výhod. Prvním znakem v místě, kde se schodišťové zábradlí ze skla nachází, je zvýšená intenzita prostupu světla. Skleněné zábradlí se tak přímo nabízí všude tam, kde majitelé domů řeší komplikace s malým prostorem. Sklo netvoří […]
  lk

RSS Bydlení

 • Hledáte ekologický způsob vytápění? Máme pro vás tip 26.1.2020
  Pelety postupně nahrazují dřevo a uhlí v domech i chalupách. Jsou čistě přírodní. Vyrábějí se ze zbytkových produktů dřevařského průmyslu, z hoblin, pilin a ze štěpky.
 • I v zahradě pod sněhem může být útulno 25.1.2020
  Nenechte zahradu svíranou mrazem smutnit až do jara a zasvěťte alespoň jeden víkend jejímu zútulňování, tak jako to ve svém hájemství pod hradem Hukvaldy udělala interiérová designérka Tereza Bartulcová. Pojďme načerpat inspiraci, ať je nám i v tom našem prokřehlém ráji krásně útulno!
 • Deset tipů, k čemu v domácnosti využít ocet 24.1.2020
  Ocet bývá obecně považován hlavně za kulinářskou přísadu. Mnoho hospodyní ale dobře ví, že jej lze stejně dobře využít v domácnosti i ke zcela jiným účelům než jen k vaření. Má dezinfekční účinky, pomůže proti vodnímu kameni i mastnotám.
 • Unikátní design malého bytu odráží záliby majitele 24.1.2020
  Minimalistický byt na okraji Prahy o rozměru 52 m2 s předzahrádkou o výměře 25 m2 reaguje na uživatelův aktivní život trávený v divoké přírodě a jeho zájem o současné technologie. Unikátní design spojuje obojí.
 • Skleněný dům je novou dominantou náměstí v Novém Boru 24.1.2020
  Dům, jenž vypadá, jako by byl vyrobený celý ze skla, je novou dominantou Palackého náměstí v Novém Boru. Autory jeho návrhu jsou architekti z ateliéru ov-a, tedy Jiří Opočenský a Štěpán Valouch. Objekt je součástí hlavního sídla místní sklářské společnosti Lasvit.
 • Puntíkovaný vzor je nesmrtelnou klasikou, letos se vrací v barevných variantách 23.1.2020
  Lidé, kteří hledají ideální vzor do rodinných interiérů, mohou zvolit nadčasový puntíkovaný vzor. Ten se hodí do kuchyní i do dětských pokojů. Neobyčejně oblíbený je na jídelních servisech, které krášlil už za dob našich babiček. Dnes jde o žádaný retro vzor, který se vrací v mnoha nevšedních barevných variantách.
 • V koupelně hraje prim minimalismus 23.1.2020
  Jednoduché tvary, skryté úchyty, decentní úložné prostory, kontrast tmavých a světlých odstínů - v koupelnovém nábytku se nosí střídmost spojená s chytrým řešením.
 • Tak úzký dům jste ještě neviděli. Budete mít pocit, že vás šálí zrak 23.1.2020
  Návštěvníky kodaňské čtvrti Tingbjerg čeká velký šok při cestě jednou z místních ulic. Na první pohled to totiž vypadá, že tu mají čtyřpodlažní dům široký snad jenom jeden a půl metru. Do takového se ale přece nemůže nic vejít, řekne si turista. Až když popojde do strany, zjistí, jak jej oči šálily – zadní fasáda stavby je […]
 • Buďte nápadití, v rozlehlejších interiérech navigujte hosty designovými šipkami 22.1.2020
  Pokud se vám stává, že hosté na vámi pořádaných domácích party občas bloudí po bytě, můžete je zkusit navigovat šipkami. Ty ale nemusí mít jen orientační funkci. V interiéru mohou posloužit i jako poličky, lampy nebo nástěnky. Takové kousky pak působí v prostoru nenásilně a jsou zároveň i funkčním doplňkem.
 • Architektka vsadila na černou zeď a textilní beton, výsledný vzhled bytu překvapí 22.1.2020
  Byt ve funkcionalistickém domě si společně užívají Marie s Jendou a jejich dvojčata. Díky vkusu a citu paní Marie byl už byt velmi pěkně zařízen, ale na svou finální podobu ještě čekala kuchyň, koupelna a toaleta.
 • Slavná moderátorka koupila sídlo s výjimečným osudem 22.1.2020
  V anglickém Surrey postavili sídlo z 18. století. V tom minulém je však rozložili a po částech lodí dopravili do kalifornské Santa Barbary v USA, kde je znovu sestavili. A právě tato usedlost s výjimečným osudem zaujala moderátorku známé talk-show Ellen DeGeneresovou. Společně s partnerkou Portií de Rossi ji koupila, hodlá ji nově zařídit a prodat dál, tak jak to mívají ve zvyku.
 • Trendem v jídelnách jsou masivní stoly s deskami z odolných dřev 21.1.2020
  Interiérovým hitem poslední doby se stává masivní a těžký nábytek, který nechá plně vyniknout kráse a struktuře dřeva. Kousky s dřevěnými deskami s přiznanými barevnými odchylkami, kůrou a prasklinami se objevují v moderních interiérech stále častěji. Nejlépe zapadnou do domácností zařízených v přírodním stylu.
 • Meghan s Harrym údajně plánují koupit tento úžasný dům 21.1.2020
  Hravým termínem Megha-Mansion, tedy v podstatě Mega-sídlo, stihli už britští novináři pojmenovat dům, který údajně plánují v západním Vancouveru v Kanadě koupit vévodkyně a vévoda ze Sussexu, tedy Meghan Markleová a princ Harry. Dům stojí na mořském pobřeží a nabízí úchvatný panoramatický výhled. Cena domu je 21 milionů liber, tedy v přepočtu téměř 618 milionů korun.
 • Začátek roku je nejlepší doba pro pořízení klimatizace 21.1.2020
  Pokud se rozhodujete, že byste si letos pořídili domů klimatizaci, máte nejvyšší čas. První čtvrtina roku je totiž podle obchodníků tím nejvhodnějším obdobím, protože nemají tak plné ruce práce, jako během sezony. A právě výběrem seriózního prodejce nákup klimatizace začíná.
 • Trojská lávka bude z exotického dřeva 20.1.2020
  Velice odolné exotické dřevo azobé (lophira aiata) bude tvořit povrch Trojské lávky. Oznámil to náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha sobě) poté, co se tento týden seznámil s prototypem konstrukce.