Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Stavebnictví

RSS Reality

RSS Bydlení

 • Krb nebo krbová kamna? Jaká varianta je lepší? 30.3.2020
  Praskání ohně, zdi ozářené do oranžova a klidná a příjemná atmosféra jsou hlavní benefity, kvůli kterým si do svých domovů pořizujeme krby a krbová kamna. Čím se liší?   Výměna může být snadná První rozdíl, kterého si všimneme, je vzhled. Krb je většinou již součástí stavby, má jedno místo pro něj určené a to měnit […]
  lk
 • Proč při prodeji bytu využít profesionály? 30.3.2020
  Většina z nás nemá takové štěstí, abychom se v jednom domě narodili a prožili celý život. To platilo v dobách našich předků, dnes vystřídáme domovů mnohem více. Aktuální trendy se vyznačují četnými změnami bydliště. V některých případech i mimo rodnou zemi. A proto se mnoho z nás dostane jednou za život do situace, kde je potřeba přistoupit […]
  lk
 • Máte rádi pobyt v sauně? Udělejte si ji přímo doma 26.3.2020
  Každý člověk by měl dělat něco pro své zdraví. Jednou z možností, jak otužovat organismus a zlepšovat jeho imunitu, je pobyt v sauně. Tato činnost se do celého světa rozšířila ze Skandinávie, kde lidé žijí velmi zdravě, což se projevuje na jejich vysokém průměrném věku dožití. Nyní si můžete bez problémů vytvořit vlastní saunu doma, […]
  lk

RSS Bydlení

 • Pohodový styl hygge zpříjemní dny strávené doma nebo v karanténě 1.4.2020
  Pro severský styl bydlení hygge jsou typické doplňky a nábytek, které navodí pohodu a klid v interiéru. Právě pro období trávení karantény je tento styl jako stvořený. Prostor zařízený v tomto stylu bude mít domáckého ducha a bude vybízet k radostnému trávení volných chvilek s nejbližšími.
 • Při nákupu sedačky myslete prakticky 1.4.2020
  Je rozdíl, zda do sedačky usadíte návštěvu, nebo bude výhradně „válecí“ pro rodinu. To ovlivní její vlastnosti. Třeba, jak se z ní vstává, jak se čistí, zda nabízí úložné prostory, zda ji lze rozložit. Barva a tvar jsou druhořadé.
 • Už nikdy po schodech pěšky! V tomto domě se z patra do přízemí pohybuje jinak 1.4.2020
  Rodinný dům u vesničky Great Elm v hrabství Somerset v jihozápadní Anglii plynule přechází ve stáje. Netřeba zdůrazňovat, že tento rys vnímají milovníci koní jako jeho velkou přednost. Děti v něm pak naleznou i jiné důvody k nadšení. Je to tyč jako pro hasiče nebo klouzačka na schodišti. Obojí jako alternativa pro sestoupání z loftu do přízemí.
 • Co s dětmi v malém bytě v karanténě? Pořiďte jim interiérový stan a dopřejte si soukromí 31.3.2020
  Trávit karanténu ve stísněném prostoru s malými dětmi může být bezesporu psychicky hodně vyčerpávající. Pokud si chcete alespoň na chvíli vydechnout a zároveň nemůžete dát děti na hlídání, zkuste jim pořídit interiérový látkový stan do obývacího pokoje.
 • Pusťte se během karantény do úprav, které jste odkládali. Většina výrobců a obchodů funguje online 31.3.2020
  Karanténní opatření kvůli riziku nákazy koronavirem zasáhla mnoha lidem do rozpracovaných projektů, ať již výstavby nového bydlení, nebo rekonstrukce stávajícího. Pro jiné se ovšem může stát nečekanou příležitostí, aby se pustili do prací, na něž po celý rok neměli čas a nyní, protože nemohou chodit do práce, se k nim konečně dostanou. Výrobci a prodejci jim vycházejí vstříc, […]
 • Znečištěné a zaplavené území chtějí architekti proměnit v kvetoucí univerzitní areál 31.3.2020
  Kampus bangladéšské univerzity v Dháce bude co nevidět větší. Nově k němu přibyde zaplavovaná část města, která je silně znečištěná. Podle návrhu architektů ze singapurského studia WOHA se právě toto území má stát kvetoucím prostředím, které budou moci obyvatelé města využívat jako park a studenti zde získají příjemné zázemí pro své studium. Součástí projektu je 13podlažní budova s běžeckou […]
 • Jednoduchý dům lékaře Bohuslava Alberta krášlí přiznané cihly 30.3.2020
  Vila zlínského lékaře Bohuslava Alberta je dokladem firemního způsobu výstavby. Stylově jde o uměřenou meziválečnou moderní architekturu zlínských obytných kolonií. To je patrné i na fasádě s přiznanými cihlami, které působí jako nejvíc dekorativní prvek na jinak tvarově střídmé stavbě.
 • Pergoly a altány - oblíbené doplňky českých zahrad 30.3.2020
  Rádi si posedíte na zahradě, ale chybí vám k tomu příjemné místo? Pak si pořiďte pergolu nebo altánek. Na výběr je nesčetně variant. Stačí si vybrat, která se k vašemu domu a zahradě nejlépe hodí.
 • Japonský rodinný dům je uvnitř jedním velkým obytným schodištěm 30.3.2020
  Netradiční rodinný dům s točitým schodištěm plným různých místností je inspirovaný jeskyní a obyvatelům poskytuje mnoho útulných zákoutí, která mají celkem příjemnou atmosféru a evokují bezpečí. Stavba připomíná tradiční dům. Při bližším pohledu jde ale o působivý mnohostěn. Dům se nachází v japonské příměstské obytné čtvrti Takatsuki na svahu.
 • Zelené rostlinky umějí i levitovat 29.3.2020
  S pokojovými rostlinami lze kreativně kouzlit. Umějí viset jako akrobati na provázku u stropu, zazelení fádní stěnu a v zajímavých nádobách zútulní každý interiér. Nevěříte? Nechte se inspirovat aktuálními trendy! V kurzu jsou aerária, kokedamy a minikvětináče.
 • Jarní něha za okny 28.3.2020
  Jaro přichází na pulty obchodů často dřív, než zavítá do záhonů a rabátek. Využijme toho! Když si pořídíme pár hrnkovaných květin a vystavíme je na venkovní parapet, bude nám při výhledu z oken na probouzející se zahradu ještě veseleji.
 • Uvítejte v kuchyni nové pomocníky - domácí pekárnu, rýžovar a strojek na těstoviny 27.3.2020
  Jakkoli přehnané se třeba jednoho dne ukážou zásoby mouky a rýže, které jsme si doma vytvořili, není třeba nad nimi zlomit hůl. Naopak. Lze je využít jako příležitost a zkusit si upéct vlastní domácí pečivo, vytvořit domácí těstoviny anebo prostě konečně uvařit rýži správně a chutně. Pomůže nám domácí pekárna, strojek na výrobu domácích těstovin a rýžovar. Jak je […]
 • Ze dvou nevyhovujících bytů vzniklo atraktivní bydlení, perličkou je koupelna v ložnici 27.3.2020
  Najít v centru hlavního města přijatelný byt je dnes už téměř zázrak. Někdy se ale podaří získat a propojit dva prostory, z nichž každý samostatně by spíše odrazoval než lákal k bydlení.
 • Kouzelný dům vyrostl v místě, které bylo předlohou pro pohádkový Stokorcový les 27.3.2020
  Půvabný domek v britském Ashdownském lese, který posloužil jako předloha pro Stokorcový les v příbězích Medvídka Pú, je na prodej. Nemovitost mimo civilizaci poskytne svým obyvatelům naprosté soukromí a klid. V blízkém okolí stavby se nachází jen sedm sousedních nemovitostí.
 • Jak to je dnes s požadavky na energetiku nového rodinného domu 26.3.2020
  Mnozí se chystají začít letos stavět svůj nový rodinný dům. A mnozí zaznamenali v médiích či na internetu, že požadavky na energetickou náročnost staveb se v roce 2020 mění. V tomto článku přinášíme odpovědi na základní otázky týkající se těchto změn.