Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Stavebnictví

RSS Reality

 • Vršovice mají novou kavárnu. Má vysouvací výlohy a vertikální zahradu 9.12.2019
  Architekti Pavel Nový a Vít Svoboda z ateliéru 0,5 Studio navrhli novou kavárnu Coffee Source na rozhraní pražských Vinohrad a Vršovic – v lokalitě vyhlášené pro svůj pestrý kulturní a gastronomický život.Další články k tématu:Bistro Magistrát. Na Mariánském náměstí je nový podnik pro všechnyTady je Mexiko. Podnik v Praze je plný barev, kaktusů a velkých […]
 • Příběh českých vánočních ozdob začal sklady plnými perlí pro Indii 9.12.2019
  České skleněné vánoční ozdoby se staly pojmem vlastně trochu nechtěně, do jejich historie zasáhla hospodářská krize, ale také Japonci a stát. Že je to trochu zvláštní kombinace? Historie českých vánočních ozdob je prostě taková.Další články k tématu:Budík, který voní kávou, či zápisník na baterku. Tipy na vánoční dárkyTipy na vánoční dárky, které udělají radost obdarovanému […]
 • V Ralsku opravili ruinu a otevřeli muzeum českých vystěhovalců do Brazílie 8.12.2019
  Zchátralá budova bývalé školy z devatenáctého století v Ralsku-Náhlově v Libereckém kraji se díky spojenému úsilí domorodců a krajánků stala Muzeem českého vystěhovalectví do Brazílie.Další články k tématu:Rodný dům Porscheho u Liberce zařadil zpátečku do starých časůZázrak v Rychlebských horách. Z ruiny na zboření je skvostná TančírnaVčelín v Krušlově vytvořil řezbář Mach. Rozpadlý unikát je […]

RSS Bydlení

 • Špičkový obraz za rozumnou cenu? OLED televizor s Ambilightem 2.12.2019
  Jste připraveni na nové vysílání DVB-T2? Pokud váš televizor tento nový formát nepodporuje a vy nechcete skončit bez signálu, měli byste si pospíšit. Vypínání začalo již na konci listopadu a bude pokračovat do poloviny příštího roku. Poté již v celé České republice naladíte pouze televizní vysílání v novém formátu DVB-T2. Přemýšlíte, že byste na Vánoce pořídili nový […]
  lk
 • Češi neumí větrat, čtvrtinu domácností trápí plísně 28.11.2019
  Téměř čtvrtina českých domácností (23 %) má podle průzkumu Sdružení EPS ČR problémy s výskytem plísní. Jedním z klíčových důvodů je nesprávná technika větrání ventilačkou (49 %) či při pocitu vydýchaného vzduchu (24 %). S výskytem plísní jsou na tom lépe majitelé domů, které prošly komplexním zateplením. Většina z nich (82 %) se s plísněmi nesetkávají vůbec nebo jen velmi […]
  lk
 • Tepelné mosty v zimě zvyšují výdaje za vytápění 28.11.2019
  Kromě komplikací pro řidiče v podobě sněžení a ledovky na silnici přináší zimní měsíce i další každoroční problém a tím jsou rostoucí výdaje domácností za vytápění. Na vině jsou mimo jiné tepelné mosty vznikající v kritických místech, kde uniká teplo z domu ven. Kvalitně provedené komplexní zateplení domu nejenže eliminuje tepelné mosty a snižuje účty za energie, ale […]
  lk

RSS Bydlení

 • Švédskému Göteborgu přibyde nový druh veřejné dopravy 10.12.2019
  Návrh lanovky, jež rozšíří nabídku MHD ve švédském druhém největším městě Göteborgu, představili architekti z nizozemského ateliéru UNStudio. Jejich projekt vybrali göteborští radní jako vítězný v mezinárodní soutěži, kterou na nový druh dopravy vypsali. Nad městem se mají tyčit sloupy, mezi nimiž budou, zavěšeny na lanech, plout kabinky s cestujícími.
 • Moderní roubenka v podání českého cestovatele 9.12.2019
  Cestovatel Ivo Paulík jezdí po světě a rád (stále více) poznává i kouty naší vlasti. O své zážitky se pak dělí se čtenáři i prostřednictvím moderních technologií. Ale dům pro rodinu si postavil takový, že by mohl zdobit každý skanzen. Přitom roubenka splňuje všechny současné nároky na pohodlí.
 • Bydlení ve staré cirkusové maringotce má okouzlující atmosféru 9.12.2019
  Nahlédněte s námi do staré cirkusové maringotky z roku 1926, ve které kdysi žil samotný cirkusový principál. Na první pohled skromný příbytek skrývá celkem honosný interiér, který mohl příležitostně sloužit i k reprezentačním účelům.
 • Moderní chalupa přivedla rodinu zpátky ke kořenům 9.12.2019
  Chalupa nemusí nutně znamenat stavení s malými okénky a tlustými kamennými zdmi, které se vyhřejí až po několika dnech topení. Na okraji Brd jsme objevili úplně jiné víkendové obydlí – moderní dřevostavbu. Jaké má taková moderní chalupa výhody, proč si ji manželé Hana a Jiří rozhodli postavit a jaké neuvěřitelné překvapení na ně čekalo, o tom jsme hovořili s Jiřím.
 • Brazilka si postavila dům z lahví od alkoholu. Děti jsou na ni pyšné 8.12.2019
  Život Ivone Martinsové v brazilské Itaoce nebyl právě snadný. Její první manželství nevydrželo příliš dlouho a ona zůstala na výchovu svých dětí sama. Když se rozhodovala, z čeho si postavit dům, napadla ji spásná myšlenka - jako hlavní stavební materiál použila prázdné lahve. Těch je všude dost a nemusí za ně platit. Získala tak obydlí, které uleví přírodě, a navíc […]
 • Sezona kapradí ještě nekončí 7.12.2019
  Jedny z nejstarších rostlin na planetě Zemi nás elegantně provedou celým podzimem a neopustí nás ani potom. Má to ale jedinou podmínku: musí to být dostatečně odolné a vytrvalé druhy, které nezaskočí mráz ani sníh.
 • Tematicky laděné svíčky dodají interiéru tu pravou sváteční atmosféru 6.12.2019
  Pokud jste milovníky vánočních svátků a rádi interiér dekorujete v závislosti na ročním období, pak by vám doma neměly chybět stylové svíčky v rudé, zlaté nebo stříbrné barvě. Ty dodají dlouhým zimním večerům stráveným v klidu domova slavnostní i intimní atmosféru.
 • Byt, ve kterém hraje hlavní roli světlo a výhledy 6.12.2019
  Navštívili jsme byt v novostavbě bytového domu v pražské čtvrti Braník. Jedná se o výjimečný pozemek v klidné lokalitě s výhledem na Barrandov, údolí Vltavy a Branický pivovar. Byt se nachází ve čtvrtém podlaží domu a jako střešní byt má dostatek denního světla a ojedinělé výhledy.
 • Na manželské lože shlíží světice s pacholátkem. Zkuste uhádnout proč 6.12.2019
  Své „dosud nejlepší dílo“ se rozhodla uznávaná britská designérka Peggy Prendevilleová nabídnout k prodeji. Je jím proměna modlitebny v londýnské čtvrti Camberwell v neobyčejný rodinný dům, kde mají obyvatelé v ložnici nádherné vitrážové okno s obrazem světice s pacholátkem v nadlidské velikosti. K dispozici je v přepočtu za 90 milionů korun.
 • Prohlédněte si nejvánočněji vyzdobenou ulici. Je v britském Leedsu 5.12.2019
  S blížícími se vánočními svátky začínají lidé po celém světě zdobit své příbytky a v nejednom případě mezi sebou i soutěžit, kdo tentokrát svůj dům rozzáří více, barevněji, blikavěji, kdo zvolí nápaditější hudební podkres atd. Jak ale ukazuje příklad předměstí britského Leedsu, když sousedé spojí své síly, vyhrává pak celá ulice.
 • Po rekonstrukci vládne bytu svěží moderna 5.12.2019
  Dům z roku 1972 v Praze 8 je panelák klasického střihu. V roce 2005 prošel kompletní rekonstrukcí vnějšího zateplení včetně oken. O pět let později se renovoval interiér domu v podobě nového výtahu, dlažeb a výmalby stěn.
 • Dijonská kuchyně vám bude ladit k zimní bundě 5.12.2019
  Asi jste už také zaregistrovali trend letošní zimy, jímž jsou bundy a kabáty v barvě hořčice. Právě tuto barvu vybral interiérový brazilský designér Diego Revollo pro kuchyň mladého muže obývajícího penthouse v São Paulu. Nechte se inspirovat a vyzkoušejte ji nejen sezonně, a nejen na zimním oblečení.
 • Architektka Šrámková dostala postmoderní dům na kolečkách 4.12.2019
  Slavná česká architektka Alena Šrámková se letos dočkala několika velkých poct. Projekt od jejího ateliéru Corso pod Lipami získal prestižní ocenění Grand Prix Architektů, nyní se její práci rozhodli ocenit i studenti. Dali jí k narozeninám dům na kolečkách s názvem The Rolling House inspirovaný tvorbou architekta Johna Hejduka.
 • Desky pod umyvadla jsou v kurzu 4.12.2019
  Desky pod umyvadla jsou hitem současných koupelen. Desku lze přizpůsobit jakémukoli prostoru, aby kolem umyvadla vznikla příjemná odkládací plocha.
 • Včelařova zahrada je rozdělena podle světových stran a živlů 4.12.2019
  Velice propracovanou zahradu má náš čtenář Vladimír z Milevska. Nejenom, že na ní neustále něco kvete od časného jara do pozdního podzimu, aby měla jeho včelstva potravu, ale navíc je ještě rozčleněna podle světových stran a zároveň i základních živlů.