24 Zprávy

Úprava cest, která i baví

Blíží se opět zima a s ní neúprosné množství věčně se sypajícího sněhu, které nám komplikuje pohodlné cestování i několikrát za den. Pryč s mozoly na dlaních, už žádná hrabla a těžké lopaty – zkusme dát svým krokům pohodlný směr i bez dřiny a naopak s grácií.

Hondu zná každý, nemusí se sáhodlouze představovat. Na naše opocená čela i nekonečné házení a pluhování myslí již několik let. Není proto od věci připomenout moc jejich benzínových čtyřtaktních fréz. Ty myslí nejen na údržbu terénu kolem rodinných domů, menších provozoven a firem, ale v nabídce jsou i pásové frézy pro profesionální užití v horách a na svazích.

Každé plus se počítá

Pásová sněhová fréza Honda
Pásová sněhová fréza Honda

Z motorického hlediska je výbornou devizou fakt, že motor fréz není třeba „žhavit“ pomocí 220, a to díky funkci Easy Start, kdy motor i za nejchladnějších podmínek naskočí na první zatáhnutí. Šneky strojů jsou vyrobeny z takových materiálů, aby si sice se zmrzlým sněhem poradily snadno, a zároveň byly ohleduplné k podkladu, na který pod sněhem často narazí, a nijak jej nepoškodily.

Nejlepší frézy na sníh nemyslí jen na naši dřinu a šetrnost k povrchu – myslí také na ekologii v rámci úspory využitého paliva a toho se Honda drží. Je to nezanedbatelná součást úpravy prostoru kolem nás, a pokud máte ve svých rukách stroj disponující všemi těmito vlastnostmi, věřte tomu, že nemůžete udělat víc.

Tak kterou?

Novela zákona o údržbě komunikací nejednomu vlastníku objektu zamotala hlavu – stejně jako majitelům penziónů, hotelů a parkovišť. Starost jak udržovat veškeré prostory ale dnes klidně můžeme vyřešit jednou jasnou volbou: pásové sněhové frézy mají své eso v rukávu v tom, že nehrozí prokluzování kol a odebíranou vrstvu sněhu lze libovolně nastavit dle požadavků terénu.

Ale i v menších nadmořských výškách, kde napadne sněhu méně a údržba není tak zásadní a pravidelná, může mít úklid jiná úskalí. Třeba úzká a málo přístupná místa hravě zvládnou obstarat kolové sněhové frézy a jejich pomoc by se rozhodně neměla podceňovat. Vyhrát boj nad sněhem snadno a rychle by si měl dopřát každý. Zbude víc času a energie na všechno, kde je sníh naopak radostí.

Sdílejte příspěvěk

Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
24Zpravy.cz

Více k prozkoumání

chicago USA
Cestovní ruch

Americký Waiverův program bezvízového styku

Waiverův program neb Program bezvízového styku nabízí občanům České republiky (a jiných zemí) možnost vycestovat do Spojených států bez nutnosti víz. Cestující mohou vycestovat na

bitcoin
Ekonomika

Vyplatí se v roce 2020 investovat do kryptoměn?

Kryptoměny si procházejí obdobím bouřlivého rozvoje. Investiční trh poznamenala krize související s koronavirem. Jak se dotkla kryptoměn a vyplatí se do nich v roce 2020

kancelářský stůl, kancelářský nábytek, kancelářská skříň
Bydlení a reality

Jak si vybavit domácí pracovnu?

Pandemie koronaviru nám ukázala, že pracovat z domu nakonec jde, a to i ve firmách, kde se něco takového zdálo nemožným snem. Abyste však doma

Plánujete dovolenou a hledáte ubytování? Ověřené ubytování doporučujeme vyhledávat na ubytovacím portálu MegaUbytko.cz. Najdete zde všechny typy ubytování: chaty a chalupy k pronájmu, penziony, apartmány ale i ubytovny a hotely. Na své si přijdou turisté, kteří preferují levné ubytování ale i nároční klienti, kteří vyhledávají luxus.

Provozuje

Rudolf Procházka

IČ: 04269314

+420 604 212 669

info@prochazkarudolf.cz