Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Věda

RSS Věda

 • NASA zve na výlet skrz mlhovinu v souhvězdí Orion 16.1.2018
  Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) zveřejnil působivé video, díky kterému se můžeme proletět skrz barevnou krajinu takzvané Velké mlhoviny v Orionu. Trojrozměrná cesta touto částí souhvězdí Orion představuje mlhovinu se zářícími oblaky i nově vznikajícími hvězdami. Sekvenci záběrů dali odborníci dohromady z dat, které poskytly dva teleskopy: Hubbleův a Spitzerův.
 • Česká expedice dorazila na antarktickou základnu 16.1.2018
  Výprava rekordního počtu 19 odborníků přistála v pondělí 15. ledna na ostrově Jamese Rosse, kde se nachází vědecká základna Johanna Gregora Mendela, kterou v Antarktidě provozuje brněnská Masarykova univerzita (MU). Expedice z ČR se nalodila na chilský vojenský ledoborec 6. ledna, kdy se v argentinském Punta Arenas spojily dvě části výpravy.
 • Absolventi FSV UK budou poprvé přísahat na vlastní žezlo 16.1.2018
  Ve čtvrtek 18. ledna se v budově Karolina v Praze uskuteční setkání u příležitosti dokončení nového žezla Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK). Od jejího založení v roce 1990 noví studenti skládali imatrikulační slib a absolventi promoční přísahu na žezlo zapůjčené od Filozofické fakulty. Nyní již budou moci přísahat na vlastní – poprvé se […]

RSS Harware

 • Miniaturní počítač stačí na virtuální realitu, přesto není větší než knížka 15.1.2018
  Není žádným tajemstvím, že současné headsety pro virtuální realitu potřebují ke svému chodu poměrně výkonné počítačové sestavy. Společnosti Intel se však nyní podařilo vtěsnat všechny potřebné součástky do nebývale malého těla, které není o moc větší než obyčejná knížka.
 • Celosvětový odbyt osobních počítačů loni klesl. Už pošesté 14.1.2018
  Celosvětový odbyt osobních počítačů loni klesl o 2,8 procenta na 262,5 miliónu přístrojů. Vykázal tak už šestý celoroční pokles za sebou. Vyplývá to z předběžných údajů, které na svých internetových stránkách zveřejnila výzkumná společnost Gartner. Podle údajů výzkumné společnosti IDC nicméně loňský pokles činil pouze 0,2 procenta.
 • CES 2018: Chytré boty nahlásí pád. Majitele dovedou i lokalizovat 12.1.2018
  Nositelná elektronika je fenoménem dnešní doby. A patrné je to i z veletrhu CES, který aktuálně probíhá v americkém Las Vegas. Na něm totiž byly k vidění stovky malých přístrojů určených ke každodennímu nošení. Jednou z nejzajímavějších novinek v tomto ohledu byly chytré boty od francouzské společnosti E-vone, které přijdou vhod především v nouzi.

RSS Technet

 • Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk 16.1.2018
  Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě. Zároveň byla zveřejněna studie, která ukázala, že růst ceny bitcoinu z hodnoty 150 na 1 000 dolarů byl patrně zmanipulovaný.Další články k tématu:Bitcoin zavrávoral. Jižní Korea zakáže obchodování s kryptoměnamiBitcoin je na houpačce. Za 5 dní odepsal 30 procent […]
 • Ministrem byl Barr jen rekordních 28 dní, přesto stihl podepsat bankovky 16.1.2018
  Před 100 lety se v americké Indianě narodil Joseph Barr. Ve vládě 36. amerického prezidenta Lyndona Johnsona zastával pozici ministra financí. Ovšem jen 28 dní. Stal se tak ministrem s nejkratším mandátem v americké historii. Hodnotu tak mohly získat i bankovky, které Barr podepsal.
 • Miliardář Musk posílá svůj elektromobil na oběžnou dráhu kolem Slunce 16.1.2018
  Elon Musk na začátku prosince překvapil oznámením, že první exemplář rakety Falcon Heavy ponese místo obvyklého závaží jeho vlastní elektromobil Tesla Roadster.Další články k tématu:Tajemný satelit Zuma podle neoficiálních informací selhalDo kosmu se úspěšně dostal nový tajný objekt. Co bude Zuma dělat?Elon Musk zveřejnil fotografie Falconu Heavy, nejsilnější rakety USAElon Musk varuje, že první let […]