Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Věda

RSS Věda

 • První tuzemský vlak asynchron vyjel před 30 lety 18.1.2019
  Je tomu přesně 30 let, co dne 18. ledna 1989 vyjel první vlak tehdejších Československých státních drah (ČSD) s moderní lokomotivou poháněnou asynchronními motory. Stalo se tak na trati z pražského hlavního nádraží do Benešova u Prahy. Novinky o tom informoval tiskový mluvčí Českých drah (ČD) Petr Šťáhlavský.
 • Univerzita Palackého se snaží reagovat na trh práce, nabízí nové studijní programy 18.1.2019
  Univerzita Palackého (UP) v Olomouci patří k vysokým školám v ČR, které získaly takzvanou institucionální akreditaci. V návaznosti na to změnila strukturu nabízeného studia a otevírá pro uchazeče nové a dle svých slov moderní studijní programy zohledňující aktuální požadavky trhu práce, kde chybějí zaměstnanci v pedagogických či lékařských profesích.
 • Odbory chtějí navýšit platy všem učitelům stejně 18.1.2019
  Odbory i vláda se zatím shodují, že by se i v příštím roce měly kantorům zvednout platy v celkovém objemu o 15 procent, ale spor ještě bude o to, jak se peníze rozdělí.

RSS Harware

 • Bude Google vyrábět vlastní chytré hodinky? Koupil technologii od společnosti Fossil 18.1.2019
  Společnost Google již několik let nabízí různým výrobcům operační systém pro chytré hodinky. Do budoucna by ale tento podnik mohl vyrábět vlastní hodinky, nasvědčuje tomu čerstvá dohoda s americkou společností Fossil. Od ní totiž Google kupuje technologii na výrobu chytrých hodinek.
 • Potřetí a nejlépe? AMD láká na novou generaci procesorů Ryzen 17.1.2019
  V pořadí již třetí generaci procesorů Ryzen představila společnost AMD. Očekávání od těchto čipů, které nesou symbolicky číselné označení 3000, jsou vysoká. Právě modelová řada Ryzen totiž vrátila společnost AMD opět na výsluní.
 • Chytrá elektronika zaplaví obchody 17.1.2019
  Minulý týden se konal v americkém Las Vegas největší veletrh spotřební a výpočetní elektroniky CES 2019. Ukázaly se na něm tisíce nových produktů, prim přitom hrály chytré domácí spotřebiče.

RSS Technet

 • Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje? 18.1.2019
  Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů. Podívejte se, zda patříte mezi ty, jejichž hesla mají v rukou hackeři. Poradíme vám, jak pracovat s hesly, aby vás podobné úniky nestály čas, peníze ani nervy.Další články k tématu:NÁVOD: Jak správně pracovat s hesly. Neopakujte je a […]
 • Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky 18.1.2019
  Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a usvědčení využili detektivové chytré hodinky s GPS, kterými Fellows měřil své výlety.
 • Mírová konference v Paříži změnila světovou rovnováhu sil 17.1.2019
  Před sto lety, 18. ledna 1919, začala v Paříži mírová konference, kterou uspořádaly vítězné mocnosti první světové války. Během ní byla v červnu 1919 podepsána mírová smlouva mezi státy Dohody a Německem, takzvaná Versailleská smlouva.