Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Věda

RSS Věda

 • Digitální vzdělávání spíše ano, mobil při hodinách nikoli, tvrdí průzkum mezi rodiči 18.11.2019
  Jak se čeští rodiče staví k využívání digitálních technologií a sociálních sítí ve školství? Z výzkumu inovační společnosti IdeaSense pro vzdělávací organizaci School My Project vyplynulo, že skoro 61 procent z nich souhlasí, aby školy využívaly moderní komunikační prostředky a technologie. Sociální sítě by ale do výuky zapojila jen necelá třetina rodičů, 84 procent je pak proti používání mobilních telefonů […]
 • Češi zkoumají v Africe střevní parazity. Sami se nakazili 18.11.2019
  Tým českých odborníků z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR, který působí v Africe, studuje přenos střevních parazitů – strongylidních hlístic – mezi lidmi a primáty. Využil inovativní metody, což umožnilo popsat kompletní komunitu parazitů a objasnit jejich přenos mezi lidmi a gorilami nebo šimpanzi obývajícími chráněná území ve Středoafrické republice. V rámci výzkumu se vědci hlísticemi sami nakazili.
 • Na nebi byla 17. listopadu 1989 polární záře 15.11.2019
  Rok 1989 přinesl nejen demonstrace a pád komunistického režimu, ale i vzácné nebeské úkazy. Jeden z nich se navíc objevil právě v revoluční den 17. listopadu. Lidé, kteří se na pražské Národní třídě nezúčastnili tvrdě potlačené manifestace, mohli toho večera uzřít jasnou a na naše poměry velmi vzácnou polární záři.

RSS Harware

 • Apple se pochlubil novinkou, zveřejnil i cenu 18.11.2019
  Především na profesionály cílí nový MacBook Pro od společnosti Apple. Novinka, která poprvé v historii jablečného gigantu používá 16palcovou obrazovku, citelně narostla. Má nicméně představovat to nejlepší v nabídce Applu – alespoň tedy co se týče laptopů, respektive mobilního segmentu.
 • Na zábavu i hry. Dell odhalil před Vánocemi nové počítače i notebooky 15.11.2019
  Stolní počítače i notebooky byly letos k vidění na akci zvané Dell Technologies Forum, kterou pořádá stejnojmenná společnost. Známý výrobce počítačů se snažil uživatele zaujmout modely určenými na práci i hry. Na pultech obchodů by se měly všechny novinky objevit ještě před Vánocemi.
 • Do kapsy i na cesty. Slavný Game Boy opět ožije 11.11.2019
  Game Boy byl v devadesátých letech naprostým fenoménem, který učaroval milionům hráčů prakticky po celém světě. Oživit zašlou slávu této kapesní konzole, která se již dávno neprodává, se nyní bude snažit společnost Analogue s vlastní reinkarnací zvanou jednoduše Pocket. Nenechte se ale zmást názvem, novinka poslouží nejen při hraní na cestách, ale také doma u televizorů.

RSS Technet

 • Horthy se maďarským králem nestal. Zůstal pouhým regentem 18.11.2019
  V polovině listopadu 1919 vstoupila vojska maďarského admirála Horthyho do Budapešti. Maďarsko tím získalo svého budoucího dlouholetého vládce a současně opět vyděsilo sousední Československo.
 • Software zdarma: změna textu v PDF nebo kopie celého webu 18.11.2019
  Pro úpravy nedobytných PDF dokumentů použijte PDF Replacer. Pro zvětšení vybrané části na monitoru slouží program Glassbrick. Zkopírovat, a tak zpřístupnit web offline umožní pomocník Cyotek WebCopy. A s Turbo.net máte možnost testovat programy, aniž byste je museli instalovat v systému Windows. Další články k tématu:Vyzkoušejte nástroje, které vám pomohou odhalit duplicitní souboryTipy a triky […]
 • Nenechal se vyprovokovat, stejně ho StB uvěznila. Ze strachu se zabil 18.11.2019
  Poslední byli z komunistického vězení propuštěni až na jaře v roce 1990. Říkalo se jim „iniciativníci“ a StB po nich v osmdesátých letech minulého století šla, protože skutečné špiony chytat nedokázala. Do vězení se tak dostávali i lidé, kteří se jen nechali vyprovokovat agenty StB.Další články k tématu:Obyčejná babička? Přisluhovačka StB měla v kuchyni kameru […]