Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

 • Opět Löfven. Švédsko si po více než čtyřech měsících zvolilo premiéra, podle opozice slabého 18.1.2019
  Staronovým švédským premiérem se stal předseda sociálních demokratů Stefan Löfven. Po více než čtyřech měsících od voleb, které skončily vyrovnaným výsledkem, ho ve funkci potvrdil parlament. Nový menšinový kabinet tvořený Švédskou sociálnědemokratickou dělnickou stranou a stranou Zelených bude představen v pondělí, kdy se také Löfven ujme funkce. Jak uvedl list The Local, bude se jednat […]
 • Zimbabwská vláda uprostřed krvavých protestů nařídila největšímu operátorovi vypnout internet 18.1.2019
  Největší zimbabwský mobilní operátor, společnost Econet Wireless, v pátek oznámil, že na základě nařízení tamní vlády nebude až do odvolání poskytovat zákazníkům internetové služby. Zákaz přichází protivládních protestů, které si už vyžádaly několik mrtvých. Oprávněností příkazu se zabývá soud.
 • Místopředseda Evropské komise Šefčovič kývl na Ficovu nabídku, bude kandidovat na prezidenta 18.1.2019
  Místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič bude v březnových přímých volbách kandidovat na slovenského prezidenta. Oznámil to na tiskové konferenci v Bratislavě. Přijal tak nabídku nejsilnější vládní strany Smer expremiéra Roberta Fica. Podle bookmakerů patří Šefčovič k favoritům za zvolení hlavou státu. Slovensku chce garantovat pozici v jádru EU a Slovákům nabízí například své zkušenosti z […]

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Ministr Petříček se setkal na hranicích v Železné Rudě s bavorským ministrem Herrmannem 18.1.2019
  Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se na hranicích v Železné Rudě setkal s bavorským ministrem pro spolkové a evropské záležitosti Florianem Herrmannem 18. ledna 2019 a také s oběma starosty příhraničních obcí Železná Ruda a Bavorská Ruda Filipem Smolkem a Georgem Bauerem.
 • Ministr Petříček se setkal s předsedou Dolní sněmovny Parlamentu Kanady Reganem 18.1.2019
  Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se 18. ledna 2019 setkal s předsedou Dolní sněmovny Parlamentu Kanady Geoffem Reganem, který je ve dnech 16. – 19. ledna 2019 na návštěvě ČR na pozvání předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radka Vondráčka.
 • Ministr Petříček navštívil Rakousko 18.1.2019
  Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček uskutečnil dne 17. ledna 2019 pracovní návštěvu Rakouska. Ve Vídni jednal s rakouskou ministryní evropských záležitostí, integrace a zahraničních věcí Karinou Kneisslovou, se spolkovým ministrem pro EU, umění, kulturu a média Gernotem Blümelem a s bývalým prezidentem Rakouska Heinzem Fischerem. Hlavní témata návštěvy byla česko-rakouské vztahy, spolupráce v rámci […]
 • Návštěva ministryně pro leteckou dopravu Senegalu potvrdila úspěchy ekonomické diplomacie 17.1.2019
  Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček jednal se senegalskou ministryní pro leteckou dopravu a rozvoj letecké infrastruktury Maïmounou Ndoye Seckovou. Dvoudenní návštěva senegalské ministryně v ČR se uskutečnila ve dnech 16. a 17. ledna 2019. Jednání potvrdila rostoucí úroveň česko-senegalských ekonomických vztahů a úspěchy české ekonomické diplomacie.
 • Prohlášení MZV ke Dni památky Jana Palacha 16.1.2019
  Ministerstvo zahraničních věcí ČR si dnes připomíná 50. výročí sebeupálení Jana Palacha na protest proti okupaci Československa a násilnému potlačení zárodků demokracie a občanské společnosti v zemi. Jan Palach chtěl svým radikálním činem vzburcovat Čechy a Slováky k tomu, aby nebyli neteční vůči vnucené nesvobodě, cenzuře či totalitní propagandě.
 • Ministr Petříček přijal stipendisty novinářských programů Rádia Svobodná Evropa 16.1.2019
  Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v úterý 15. ledna 2019 setkal v Černínském paláci se skupinou mladých novinářů z Arménie, Ázerbájdžánu, Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Moldavska, Ruska a Srbska. Tito novináři se v pražském ústředí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) účastní půlročních novinářských programů Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dienstbier Journalism Fellowship, podporovaných […]
 • Státní tajemník Stašek jednal s velvyslancem Francie 9.1.2019
  Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek přijal v úterý 8. ledna 2019 velvyslance Francie Rolanda Galharaguea. Hlavním tématem jednání byl další rozvoj bilaterálních vztahů včetně spolupráce ministerstev zahraničních věcí obou zemí.
 • Státní tajemník Stašek přijal velvyslankyni Polské republiky 9.1.2019
  Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek přijal 8. ledna 2019 velvyslankyni Polské republiky Barbaru Ćwioro. Hlavními tématy jednání byly bilaterální vztahy a jejich další rozvoj, hospodářská spolupráce nebo priority polské velvyslankyně, která svou misi v České republice zahájila v září loňského roku.
 • Rada GAC k víceletému finančnímu rámci a k dezinformacím 8.1.2019
  Na prvním jednání Rady pro obecné záležitosti (GAC) v letošním roce vedl českou delegaci náměstek ministra zahraničních věcí Aleš Chmelař. Mezi hlavními tématy jednání, které proběhlo 8. ledna 2019 v Bruselu, byl připravovaný víceletý finanční rámec EU na léta 2021 – 2027 a problematika dezinformací.
 • Ministr Petříček vyjádřil hlubokou lítost nad neštěstím v ruském Magnitogorsku 3.1.2019
  Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček ve svém kondolenčním dopise zaslaném ruskému ministru zahraničí Lavrovovi vyjádřil hlubokou lítost nad tragickou událostí v bytovém domě v Magnitogorsku.
 • Prohlášení MZV k teroristickému útoku v Kábulu 27.12.2018
  V souvislosti s teroristickým útokem na Ministerstvo sociálních věcí v Kábulu dne 24. 12 2018, který si vyžádal vysoký počet obětí na životech, vyslovuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR své rozhořčení a vyjadřuje upřímnou soustrast a účast rodinám a blízkým všech obětí.
 • Kondolenční prohlášení MZV ČR k důlnímu neštěstí na Karvinsku 21.12.2018
  Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyjadřuje nejhlubší soustrast rodinám a blízkým obětí tragického neštěstí v dole ČSM na Karvinsku, které zasáhlo životy rodin jak polských, tak českých havířů.
 • Náměstek Tlapa přijal velvyslankyni Estonska 20.12.2018
  Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal 19. prosince 2018 velvyslankyni Estonska Evu-Marii Liimets. Hlavními tématy jednání byly bilaterální vztahy a jejich další rozvoj, spolupráce v oblasti bezpečnosti, obrany, digitalizace, či ekonomická diplomacie.
 • ČR uspěla u Soudního dvora EU v oblasti DPH 20.12.2018
  Česko zaznamenalo významný úspěch u Soudního dvora EU, který 19. prosince 2018 potvrdil postup české finanční správy při zdaňování přeshraničních dodávek pohonných hmot. Rozhodnutí Soudního dvora EU bude mít dopad na celou řadu souvisejících kauz před vnitrostátními soudy a bude mít zejména pozitivní dopad na rozpočet ČR. V řízení před Soudním dvorem zastupovala ČR Kancelář […]
 • MZV a ČMZRB společně podpoří české podnikatele v jejich rozvojových aktivitách 19.12.2018
  Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a předseda představenstva a generální ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky, a.s., (ČMZRB) Jiří Jirásek podepsali 19. prosince 2018 smlouvu o realizaci programu Záruka zahraniční rozvojové spolupráce. Program bude spuštěn začátkem roku 2019 a cílí na podporu udržitelných investic českých firem v rozvojových zemích.