Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

 • S pivem a sladem už Češi svět dobyli. Teď to zkouší s whisky 18.7.2018
   Český slad – to je ve světě pojem. Bude jím i z něj vyráběná tuzemská single malt? „Tuzemské pivo zná každý, my ale chceme příběh slávy českého ječmene doplnit o whisky,“ říká exportní manažer Česká whisky s.r.o. David Kratochvíl.
  BusinessInfo.cz
 • Evropští turisté nejradši cestují po EU, vede Španělsko 16.7.2018
   Země EU navštěvují nejvíce zahraniční turisté z USA, zdaleka největší počet nocí (85 %) v nich ale tráví samotní Evropané. Nejoblíbenější destinací je přitom jednoznačně Španělsko. Vyplývá to z interaktivní grafiky pro rok 2016, kterou minulý týden zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
  BusinessInfo.cz
 • Česká oficiální účast na veletrhu RAIL EXPO 2018 v íránském Teheránu se vydařila 10.7.2018
   Již šestý ročník veletrhu RAIL EXPO 2018 se ve druhé polovině června konal v Teheránu. Tento veletrh, který organizují iránská ministerstva dopravy a místního rozvoje, průmyslu, obchodu a hornictví, je nejdůležitější výstavní akcí v oboru železničního průmyslu, který se v Íránu koná. Letos měli vystavovatelé k dispozici celkovou plochu přesahující 20 000 metrů čtverečních.
  BusinessInfo.cz

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Vyjádření MZV k podmínkám Krejčíře ve vězení v JAR 18.7.2018
  Velvyslanectví ČR v Pretorii formálně podpořilo už v březnu letošního roku žádost odsouzeného Radovana Krejčíře o zlepšení podmínek výkonu trestu v jihoafrické věznici.
 • Náměstek Tlapa na jednání EU a Společenství latinskoamerických a karibských států 18.7.2018
  Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se ve dnech 16. a 17. července 2018 zúčastnil v Bruselu ministerského zasedání zemí EU a Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC). Hlavním mottem zasedání bylo „Budování mostů a posilování vzájemného partnerství“. K cílům setkání patřilo oživení spolupráce mezi oběma regiony, modernizace společné agendy a sblížení v globálních otázkách.
 • Východní partnerství na jednání ministrů zahraničních věcí EU 16.7.2018
  První Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Jan Hamáček vedl českou delegaci na jednání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), které proběhlo 16. července 2018 v Bruselu. Mezi hlavní témata Rady patřil program Východního partnerství. Ministři rovněž diskutovali o situaci v Libyi a na Korejském poloostrově.
 • Prohlášení MZV ke globálnímu paktu OSN k migraci 14.7.2018
  MZV se důrazně ohrazuje proti informacím, které se dnes objevily v různých souvislostech ohledně schválení globálního paktu OSN k migraci. V noci na dnešek byl v OSN připraven pouze návrh textu, který jednotlivé státy posoudí na svých národních úrovních a své stanovisko k němu vyjádří až na konferenci, která se bude konat v prosinci. Teprve […]
 • Ministr Hamáček na summitu NATO v Bruselu 12.7.2018
  Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Jan Hamáček se 12. července 2018 zúčastnil summitu NATO v Bruselu. Doprovázel předsedu vlády Andreje Babiše, který zastupoval ČR druhý den jednání. Hlavními tématy summitu byly náklady na společnou obranu, rozšiřování NATO, aktuální bezpečnostní výzvy a spolupráce EU a NATO.
 • Prohlášení MZV k normalizaci vztahů mezi Etiopií a Eritreou 12.7.2018
  Ministerstvo zahraničních věcí ČR vítá podepsání Společného prohlášení Etiopie a Eritreje, na základě kterého by mělo dojít k normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi.
 • Vedoucí finančně-hospodářských úseků zastupitelských úřadů ČR na poradě v Praze 9.7.2018
  Ve dnech 9. až 13. července 2018 se v Černínském paláci koná týdenní porada vedoucích finančně-hospodářských úseků zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí, kterou ve Velkém sále Černínského paláce zahájil náměstek ministra pro řízení sekce ekonomicko - provozní Tomáš Kryl.
 • Thajsko zatím nevyužije nabídky ČR na záchranu chlapců 8.7.2018
  Thajsko zatím nevyužije nabídky ČR na pomoc při záchraně thajských chlapců ze zatopené jeskyně
 • Česká republika posílá na pomoc do Thajska své hasiče 6.7.2018
  Ministr vnitra a úřadující ministr zahraničních věcí ČR Jan Hamáček rozhodl, že do Thajska dnes odletí dva příslušníci Hasičského záchranného sboru, aby na místě prověřili možnosti, jak by Česká republika mohla pomoci při záchraně mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra, kteří zůstali uvězněni v zatopené jeskyni na severu země. Pomoc thajským úřadům v minulých dnech […]
 • Reakce MZV na rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve věci stížnosti paní Makarové 5.7.2018
  Ministerstvo zahraničních věcí ČR s politováním vzalo na vědomí, že Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku (dále jen ESLP) neuznal stížnost paní Makarové proti Spojenému království za přijatelnou.
 • Státní tajemník Stašek přijal egyptského velvyslance Salaheldina 2.7.2018
  Dne 28. června 2018 přijal státní tajemník M. Stašek v zastoupení ministra zahraničních věcí odcházejícího velvyslance Egyptské arabské republiky A. Salaheldina.
 • Státní tajemník Stašek přijal libyjského velvyslance 2.7.2018
  Dne 27. června 2018 přijal státní tajemník MZV ČR Miloslav Stašek v zastoupení ministra zahraničních věcí libyjského velvyslance Huseina Abúšawášího v souvislosti s ukončením jeho mise v České republice.
 • Náměstek Smolek otevřel honorární konzulát ve Vaduzu 29.6.2018
  Náměstek pro řízení sekce právní a konzulární Martin Smolek otevřel 29. června 2018 honorární konzulát ČR v lichtenštejnském Vaduzu. Honorárním konzulem byl jmenován významný podnikatel, politik a bývalý místopředseda vlády Thomas Zwiefelhofer.
 • Náměstek Dürr na konferenci k ukrajinským reformám 28.6.2018
  Náměstek ministra zahraničí Jakub Dürr vystoupil dne 27. června 2018 v Kodani na druhém ročníku mezinárodní konference na pomoc ukrajinským reformám, kterou společně hostili ministři zahraničních věcí Dánska a Ukrajiny. Otevřel rovněž honorární konzulát v dánském Aarhusu.
 • Jan Hamáček převzal řízení Ministerstva zahraničních věcí ČR 28.6.2018
  Ve čtvrtek 28. června 2018 uvedl předseda vlády Andrej Babiš další členy své vlády do úřadů. Funkce se ujal první místopředseda vlády ČR a ministr vnitra Jan Hamáček, který byl pověřen řízením Ministerstva zahraničních věcí ČR.