Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

 • Právník pozůstalých Kuciaka: Některé důkazy byly při ohledání místa nenávratně zničeny 21.5.2018
  Slovenská policie „zbabrala“ první ohledání místa dosud nevyšetřené únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Televizi Joj to řekl právník pozůstalých a exministr vnitra i spravedlnosti Daniel Lipšic s odvoláním na obsah části policejního spisu, do kterého slovenské úřady minulý týden umožnily nahlédnout rodinám zastřelené dvojice.
 • Kanada neuznala výsledek venezuelských voleb, stejně jako dalších 13 zemí 21.5.2018
  Kanada a 13 latinskoamerických zemí oznámilo, že neuznává výsledky nedělních prezidentských voleb ve Venezuele, v nichž při rekordně nízké účasti zvítězil současný autoritářský prezident Nicolás Maduro. Volby, které velká část opozice bojkotovala, označily státy sdružené v takzvané Limské skupině za nedemokratické a nesvobodné a v reakci na to hodlají povolat své velvyslance ve Venezuele ke […]
 • Dovolená s dětmi před začátkem prázdnin? Rodiče v Německu dostali pokutu kvůli záškoláctví 21.5.2018
  Deset bavorských rodin na cestě za dovolenou obvinila policie z napomáhání záškoláctví. Kontrola na letišti totiž odhalila, že absenci dětí neschválil ředitel školy. Mimo období prázdnin musí škola s odjezdem žáků souhlasit, jinak jsou k zodpovědnosti pohnáni jejich rodiče, připomíná Deutsche Welle.

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Prohlášení MZV k prezidentským volbám ve Venezuele 21.5.2018
  Ministerstvo zahraničních věcí ČR je hluboce znepokojeno výsledkem předčasných prezidentských voleb ve Venezuele, ve kterých byl opětovně zvolen stávající prezident Nicolás Maduro. Volby postrádaly základní demokratické prvky, nebyla povolena účast zahraničních pozorovatelů a nízká účast (46%) voličů pouze dokládá rezignovanost a obavy venezuelských občanů.
 • Ministr Stropnický na konferenci GLOBSEC 2018 19.5.2018
  Místopředseda vlády ČR a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický se ve dnech 18. a 19. května 2018 zúčastnil 13. ročníku mezinárodní bezpečnostní konference GLOBSEC 2018 v Bratislavě. S představiteli zemí V4 diskutoval v panelu zaměřeném na budoucnost EU.
 • Náměstek Šrámek na zasedání Výboru ministrů Rady Evropy 18.5.2018
  Ve dnech 17. – 18. května 2018 se náměstek ministra zahraničních věcí ČR Ivo Šrámek zúčastnil zasedání Výboru ministrů Rady Evropy v dánském Elsinoru. Hlavním tématem byly současné výzvy pro demokratickou stabilitu v Evropě.
 • Náměstek Dürr diskutoval s ukrajinskými studenty 17.5.2018
  Studenti Ukrainian Leadership Academy měli 16. května 2018 v Černínském paláci příležitost debatovat s náměstkem ministra zahraničních věcí Jakubem Dürrem.
 • Ministr Stropnický přijal ministra zahraničních věcí Šrí Lanky Tilaka Marapanu 17.5.2018
  Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický přijal dne 17. května 2018 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Šrí Lanky Tilaka Marapanu. Hlavním cílem jednání bylo posílení bilaterálních vztahů na politické a ekonomické úrovni.
 • Prohlášení MZV ČR k eskalaci násilí v Gaze 15.5.2018
  Česká republika vyjadřuje znepokojení z eskalace násilí v Gaze, jež si vyžádala desítky obětí. Vyzýváme všechny strany ke zdrženlivosti a k přijetí efektivních opatření k zamezení dalších ztrát na životech.
 • Ministr Stropnický navštívil pražské ústředí Rádia Svobodná Evropa 14.5.2018
  Ministr Stropnický navštívil v pondělí 14. května pražské ústředí Rádia Svobodná Evropa, kde se setkal s prezidentem RFE/RL Thomasem Kentem, zástupci jednotlivých redakcí a se skupinou mladých novinářů podporovaných MZV ČR v rámci stipendijních novinářských programů.
 • Ministr Stropnický na zasedání ministrů zemí V4 a západního Balkánu 12.5.2018
  Místopředseda vlády České republiky a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický se ve dnech 10.–12. května 2018 zúčastnil zasedání ministrů zahraničních věcí zemí V4 a západního Balkánu v Cape Sounio. Hlavním tématem byla budoucnost EU, zejména její rozšiřování o tyto země.
 • ČR bude předsedat Výkonné radě OPCW 11.5.2018
  Stálá představitelka České republiky při Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), velvyslankyně Jana Reinišová, se dne 12. května 2018 na období jednoho roku ujme předsednické funkce ve Výkonné radě OPCW.
 • Náměstek Dürr přijal delegaci Parlamentu Černé Hory 10.5.2018
  Náměstek pro řízení sekce evropské Jakub Dürr přijal 9. května 2018 delegaci Parlamentu Černé Hory, kterou vedl předseda Výboru pro mezinárodní vztahy a krajany Andrija Nikolić a předseda Výboru pro bezpečnost a obranu Obrad Mišo Stanišić. Hlavním tématem jednání bylo zhodnocení bilaterálních vztahů mezi Českou republikou a Černou Horou a posouzení možností jejich dalšího rozvoje […]
 • Prohlášení vysoké představitelky Mogherini jménem EU po oznámení amerického prezidenta Trumpa k jaderné dohodě s Íránem (JCPOA) 9.5.2018
  Evropská unie (EU) hluboce lituje oznámení amerického prezidenta Trumpa ohledně odstoupení od společného komplexního akčního plánu (JCPOA).
 • Stanovisko MZV ke Společnému komplexnímu akčnímu plánu (JCPOA) po odstoupení USA 9.5.2018
  ČR ve shodě s ostatními členskými státy EU považuje JCPOA za důležitý nástroj ke snižování rizika šíření jaderných zbraní a denuklearizace regionu, které hodlá ČR ve spolupráci s partnery i nadále prosazovat.
 • Diplomatic Cup 2018 8.5.2018
  Třetí ročník sportovně-charitativní akce Diplomatický pohár 2018/Diplomatic Cup 2018 proběhne ve středu 13. června 2018. Štafetový běh čtyřčlenných družstev na 4x5 km, složených z řad diplomatů a pracovníků MZV ČR se uskuteční v pražském parku Stromovka. Výtěžek akce, která se koná pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR, půjde prostřednictvím organizace Světlo pro svět na prevenci […]
 • Prohlášení MZV k údajnému výskytu látky Novičok v ČR 4.5.2018
  Informace zpravodajských služeb, které se nyní objevují v médiích stran výskytu látky zvané Novičok v České republice, jsou ve své většině v utajeném režimu. MZV proto nechce a nemůže zacházet do detailů.
 • Státní tajemník Stašek přijal ministryni zahraničních věcí Hondurasu 4.5.2018
  Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek jednal 4. května 2018 s ministryní zahraničních věcí Hondurasu Marií Dolores Agüero Larou.