Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Ministr Petříček přijal ministra Szijjárta 16.11.2018
  Ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček přijal v pátek 16. listopadu 2018 ministra zahraničních věcí a zahraničního obchodu Maďarska Pétera Szijjárta. Setkání se uskutečnilo na okraj účasti ministra Szijjárta na mezinárodní konferenci.
 • Náměstek Tomáš Kryl se setkal s předsedou vlády Republiky Mali 16.11.2018
  Předseda vlády Republiky Mali Soumeylou Boubčye Maďga přijal 15. listopadu 2018 v Bamaku náměstka ministra zahraničních věcí pro řízení sekce ekonomicko-provozní Tomáše Kryla. Poděkoval mu za zapojení ČR do stabilizace zemí Sahelu, které čelí bezpečnostním hrozbám a potýkají se s neuspokojivou ekonomickou a sociální situací.
 • Americký ministr energetiky Perry na MZV 14.11.2018
  Náměstci ministra zahraničních věcí ČR Martin Povejšil a Martin Tlapa jednali ve středu 14. listopadu 2018 s ministrem energetiky USA Rickem Perrym, který je na návštěvě České republiky. Ministr Perry rovněž vystoupil ve Velkém sále Černínského paláce s přednáškou na téma transatlantické energetické bezpečnosti.
 • Ministr Petříček navštívil Izrael a Palestinská autonomní území 14.11.2018
  V rámci své první bilaterální pracovní cesty mimo Evropu navštívil ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček 13. a 14. listopadu 2018 Stát Izrael a Palestinská autonomní území. V Izraeli jednal s ministrem regionálního rozvoje Tzachi Hanegbi a šéfkou opozice Cipi Livniovou. Na palestinských autonomních územích se ministr Petříček setkal v Ramalláhu s palestinským ministrem zahraničních […]
 • Náměstek Kryl otevřel Honorární konzulát ČR v Pobřeží slonoviny 14.11.2018
  Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Kryl dne 12. listopadu 2018 slavnostně otevřel Honorární konzulát České republiky v Abidžanu. Během své cesty do Pobřeží slonoviny náměstek Kryl dále uskutečnil konzultace na ministerstvu zahraničních věcí a diskutoval v regionální pobočce Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky o průběhu realizace společného projektu ČR a Itálie na západě Pobřeží […]
 • Další úspěch ČR u Soudního dvora EU 13.11.2018
  Přísný postup rakouských orgánů vůči zahraničním poskytovatelům služeb je v rozporu s unijním právem, rozhodl 13. listopadu 2018 Soudní dvůr EU. V řízení před Soudním dvorem zastupovala ČR Kancelář vládního zmocněnce Martina Smolka, která je součástí Ministerstva zahraničních věcí.
 • Náměstek Kaucký přijal velvyslance Bulharské republiky Petkova 12.11.2018
  Náměstek Lukáš Kaucký přijal v zastoupení ministra zahraničních věcí velvyslance Bulharské republiky Lačezara Petkova. Setkání se uskutečnilo 9. listopadu 2018 u příležitosti ukončení diplomatické mise velvyslance Petkova v ČR.
 • Ministr Petříček vystoupil na Transatlantickém politickém fóru 9.11.2018
  Ministr Tomáš Petříček přednesl úvodní projev v rámci Transatlantického politického fóra, ve kterém se postavil za posílení transatlantické vazby.
 • Náměstek Povejšil jednal s náměstkem ministra zahraničí Estonska 9.11.2018
  Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Povejšil jednal dne 8. listopadu 2018 s náměstkem pro evropské záležitosti Ministerstva zahraničních věcí Estonska Matti Maasikasem. Diskutovanými tématy byly bezpečnost, transatlantické vztahy, proces rozšiřování EU, Východní partnerství a další otázky.
 • Náměstek Tlapa na pracovní návštěvě Jihoafrické republiky 9.11.2018
  Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa je ve dnech 7. - 10. listopadu 2018 na návštěvě Jihoafrické republiky (JAR). V Kapském Městě jednal o příležitostech pro české firmy a investory. V Pretorii pak proběhlo další kolo pravidelných politických konzultací na vysoké úrovni a jednání na Ministerstvu obchodu a průmyslu.
 • Takzvané volby na území mimo kontrolu ukrajinské vlády přispívají k jeho další destabilizaci 9.11.2018
  Ministerstvo zahraničních věcí České republiky považuje organizaci takzvaných „voleb“ na území Ukrajiny ovládaném nestátními entitami za hrubé vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny a za zásadní narušení ukrajinské svrchovanosti.
 • MZV vyhodnotilo turistickou sezónu 2018 9.11.2018
  Letní turistická sezóna 2018 proběhla bez vážných mimořádných událostí. Přestože i nadále stoupá počet spoluobčanů cestujících do zahraničí, ve srovnání s loňským rokem ubylo případů, kdy čeští občané potřebovali asistenci konzulární služby a velvyslanectví ČR ve světě.
 • Ministr Petříček na návštěvě Polska 8.11.2018
  V rámci nástupních cest do sousedních zemí zamířil ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček dne 8. listopadu 2018 na pracovní návštěvu Polské republiky. Ve Varšavě jednal s polským ministrem zahraničních věcí Jackem Czaputowiczem. Mezi hlavní témata rozhovorů patřily česko-polské vztahy, Visegrádská spolupráce, aktuální evropské otázky nebo spolupráce v rámci NATO.
 • Dohoda o založení mezinárodní nadace EU-LAC 8.11.2018
  Stálý představitel ČR při EU, velvyslanec Jakub Dürr, podepsal 7. listopadu 2018 v Bruselu přistoupení ČR k Dohodě o založení mezinárodní nadace EU-LAC (European Union-Latin America and Caribbean). Nadace EU-LAC je mezinárodní organizací založenou za účelem posílení regionálního partnerství mezi EU a Společenstvím latinskoamerických a karibských států.
 • Mezinárodní konference o mezikulturním dialogu 8.11.2018
  MZV hostilo již 3. ročník mezinárodní konference k problematice mezikulturního dialogu, která se uskutečnila ve středu 7. listopadu 2018. Hlavním tématem byla výměna zkušeností při mediaci a řešení konfliktů.