Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

 • V Číně vzplanul autobus s turisty, 26 lidí v něm uhořelo. Policie zadržela oba řidiče 23.3.2019
  Na dálnici v čínské provincii Chu-nan začal v pátek hořet autobus plný lidí a 26 pasažérů přišlo o život. S odvoláním na místní úřady o tom v sobotu informovala agentura AP. Dalších 28 osob údajně utrpělo zranění.
 • Vyšetřovatel FBI Mueller odevzdal zprávu o ruském vlivu na americké prezidentské volby 22.3.2019
  Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller odevzdal zprávu o ruském vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Uzavřel tak téměř dvouleté vyšetřování, informují s odvoláním na resort spravedlnosti světové agentury. Ministr spravedlnosti William Barr, který zároveň vykonává funkci generálního prokurátora, nyní rozhodne, jaká část se dostane Kongresu, případně veřejnosti.
 • Trump nařídil zrušit plánované sankce vůči KLDR. Kim Čong-una si podle mluvčí oblíbil 22.3.2019
  Americký prezident Donald Trump v pátek napsal na twitteru, že nařídil zrušit dodatečné rozsáhlé sankce, jejichž zavedení proti Severní Koreji podle něj avizovalo americké ministerstvo financí. „Trump si oblíbil severokorejského vůdce a nemyslí si, že tyto sankce budou zapotřebí,“ uvedla mluvčí Bílého domu podle agentury Reuters. Agentura TASS poznamenala, že není jasné, jaké sankce má […]

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

 • Czech Grand Design: Spojení s designéry pomáhá konkurenceschopnosti firem 22.3.2019
   Jednu z kategorií ocenění Czech Grand Design ovládla letos v březnu nábytkářská firma TON. Vítězi v kategorii Výrobce roku – Design pro export předal cenu generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal. CzechTrade se snaží propojovat designéry s českými podniky a zlepšovat tak jejich renomé a konkurenceschopnost v zahraničí.
  BusinessInfo.cz
 • Brexit se odkládá, rozhodli evropští lídři 22.3.2019
   Lídři evropské Sedmadvacítky odsouhlasili na summitu v Bruselu v pozdních hodinách čtvrtka 21. března 2019 žádost Velké Británie o odklad odchodu z Evropské unie. Jejich rozhodnutí, možná připomínající pohádku o princezně Koloběžce, si zaslouží vysvětlení
  BusinessInfo.cz
 • Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek 21.3.2019
   Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům. Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.
  BusinessInfo.cz

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Ředitel Válek zahájil své předsednictví Výboru poradců Rady Evropy pro mezinárodní právo 22.3.2019
  Ředitel mezinárodněprávního odboru Petr Válek zahájil jako první zástupce České republiky předsednictví Výboru poradců Rady Evropy pro mezinárodní právo (CAHDI) Výbor se zabývá otázkami mezinárodního práva, např. imunitami států a mezinárodních organizací, výhradami k mezinárodním smlouvám a mezinárodním humanitárním právem.
 • Informace k předvolání velvyslance Ruské federace na MZV 21.3.2019
  Dne 21. března 2019 byl na Ministerstvo zahraničních věcí ČR předvolán velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij, aby vysvětlil některé problémy týkající se nemovitostí využívaných Velvyslanectvím Ruska v ČR a jednání člena této diplomatické mise.
 • Ministr Petříček jednal v Londýně s britským ministrem zahraničních věcí Huntem 20.3.2019
  Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček zavítal na závěr své dvoudenní návštěvy Velké Británie do Londýna, kde jednal s britským ministrem zahraničních věcí Jeremy Huntem. Šéf české diplomacie dále vystoupil s přednáškou v Královském institutu mezinárodních vztahů Chatham House.
 • Náměstek Smolek jednal se zástupci resortů a agentur o konzulárních a vízových záležitostech 20.3.2019
  Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek jednal ve středu 20. března 2019 v Černínském paláci se zástupci ministerstev, státních agentur, asociací a svazů, o aktivitách v konzulární ochraně občanů ČR v zahraničí a dalších projektech vízové politiky.
 • Ministr Petříček otevřel Generální konzulát ČR v Manchesteru 19.3.2019
  Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček otevřel v úterý 19. března 2019 na úvod své dvoudenní návštěvy Velké Británie Generální konzulát ČR v Manchesteru. Setkal se s českými krajany a jednal se starostou Velkého Manchesteru Andy Burnhamem o možnostech regionální spolupráce.
 • Ministr Petříček na jednání Rady FAC 18.3.2019
  Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček zastupoval ČR na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) v Bruselu, které se konalo v pondělí 18. března 2019. Hlavními tématy jednání ministrů zahraničních věcí členských států EU byly vztahy s Čínou, vývoj v Moldavsku a situace v Jemenu.
 • Prohlášení MZV k 5. výročí nelegální anexe Krymu 16.3.2019
  Před pěti lety Ruská federace v přímém rozporu s mezinárodním právem anektovala Krym. Česká republika stejně jako celá Evropská unie a naprostá většina států světa považuje Krymský poloostrov za součást Ukrajiny.
 • Státní tajemník Stašek na návštěvě Finska 15.3.2019
  Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek navštívil ve dnech 14. -15. března 2019 Finsko, aby podpořil matchmakingovou akci, na níž největší finské stavební společnosti nabízejí českým firmám možnosti uplatnění ve finském stavebním sektoru. Jednal rovněž s náměstkem ministra zahraničních věcí Finska Markku Keinänenem. přičemž hlavními tématy byly nástroje ekonomické diplomacie v obou zemích […]
 • Ministr Tomáš Petříček navštívil Albánii 15.3.2019
  Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček navštívil v pátek 15. března 2019 Albánii. V Tiraně jednal s předsedou vlády Edi Ramou, úřadujícím ministrem zahraničních věcí Gentem Cakajem, předsedou Parlamentu Gramozem Ruçim, předsedy opozičních politických stran a vedoucím Delegace EU Luigi Sorecou.
 • Ministr Tomáš Petříček navštívil Severní Makedonii 14.3.2019
  Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček navštívil ve čtvrtek 14. března 2019 Severní Makedonii, kde jednal se členy vlády v čele s premiérem Zoranem Zaevem. Tématy jednání byly bilaterální vztahy s důrazem na obchodní spolupráci a další postup Severní Makedonie v integračním procesu do EU a NATO.
 • Další úspěch ČR u Soudního dvora EU 14.3.2019
  Soudní dvůr EU rozsudkem ze 14. března 2019 zamítl žalobu Komise proti ČR ve věci údajné nedovolené přepravy palivové směsi do Polska. ČR tak nebude muset zajistit zpětné převzetí této směsi na vlastní náklady. Pro státní rozpočet to znamená úsporu prostředků v řádu stovek milionů Kč. V řízení před Soudním dvorem zastupovala ČR Kancelář vládního […]
 • Ministr Petříček vystoupil na konferenci na podporu Sýrie, kde ČR přislíbí pomoc ve výši 250 mil. Kč 14.3.2019
  Ministr Tomáš Petříček vystoupil na konferenci na podporu Sýrie a regionu, která se konala v Bruselu ve dnech 12. – 14. března 2019. V pořadí již třetí konference se širokou mezinárodní účastí byla možností k mobilizaci další mezinárodní podpory a finančních zdrojů na humanitární pomoc v Sýrii a rozvojovou spolupráci v okolních státech, které jsou […]
 • Slavnostní ukončení Diplomatické akademie – ročník 2018/2019 14.3.2019
  Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek přivítal dne 11. března 2019 do řad juniorních diplomatů sedm absolventů základní diplomatické přípravy, tzv. DA 1, kterou zahájili jako koncipienti Diplomatické akademie MZV 1. října 2018.
 • Ceny SDGs napoví, kdo jsou čeští lídři v udržitelném rozvoji 13.3.2019
  Nominace na třetí ročník Cen Cílů udržitelného rozvoje OSN (SDGs) udělovaných firmám, nevládním organizacím a veřejným institucím za jejich příspěvek k naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN započaly 1. března 2019 a projekty je možné nominovat do 31. března 2019. Slavnostní předávání cen se uskuteční 30. května 2019 v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.
 • Ministr Petříček ocenil 14 významných osobností při příležitosti 20. výročí vstupu ČR do NATO 12.3.2019
  V Černínském paláci vyvrcholily 12. března 2019 oslavy 20. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance (NATO). Během slavnostního večera udělil ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček medaile za zásluhy o diplomacii 14 významným osobnostem v čele s někdejší ministryní zahraničních věcí USA Madeleine Albrightovou a bývalým generální tajemník NATO lordem Georgem Robertsonem.