Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Předvolání ruského velvyslance na MZV 21.3.2018
  V dnešním rozhovoru s ruským velvyslancem se česká strana důrazně ohradila proti naprosto nepodloženým tvrzením mluvčí ruského MZV ohledně obvinění ČR a dalších zemí (Švédsko, Slovensko, Velká Británie, USA) z pokračujícího výzkumu a vývoje nových bojových chemických látek. S politováním jsme konstatovali, že tvrzení Ruská federace opakovala také na jiných mezinárodních fórech – Organizace pro […]
 • Útok ve Velké Británii na jednání ministrů zahraničních věcí EU 19.3.2018
  Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický vedl českou delegaci na jednání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), které proběhlo 19. března 2018 v Bruselu. V jeho rámci informovala Velká Británie členy rady FAC o útoku nervovým plynem v anglickém Salisbury. Mezi další témata patřil vývoj na Ukrajině a válečný konflikt v Sýrii. Ministři […]
 • Konzultace se státním tajemníkem rumunského MZV 16.3.2018
  V Praze se 15. března 2018 uskutečnily konzultace náměstků ministra zahraničních věcí Jakuba Dürra a Ivo Šrámka se státním tajemníkem Ministerstva zahraničních věcí Rumunska Georgem Ciambou.
 • Českou republiku Velká Británie zatím s žádostí o vyhoštění ruských diplomatů nekontaktovala 15.3.2018
  Českou republiku Velká Británie na diplomatické úrovni zatím s žádostí o vyhoštění ruských diplomatů z ČR nekontaktovala.
 • Ministr Stropnický přijal britského ministra pro brexit Davise 14.3.2018
  Místopředseda vlády České republiky a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický přijal 14. března 2018 v Černínském paláci britského ministra pro brexit Davida Davise. Hlavními tématy jejich schůzky byl brexit a otázky spojené s uspořádáním budoucích vztahů mezi Velkou Británií a EU.
 • Konzultace náměstka Dürra s náměstkem MZV Běloruska 14.3.2018
  Dne 13. března 2018 se v Praze uskutečnily konzultace náměstka pro řízení sekce evropské Jakuba Dürra s náměstkem ministra zahraničních věcí Běloruska Olegem Kravčenkem. Běloruského hosta přijal rovněž ministr zahraničních věcí ČR Martin Stropnický.
 • Ministr Stropnický přijal velvyslance afrických zemí 12.3.2018
  Ministr zahraničních věcí ČR Martin Stropnický přijal 12. března 2018 v Černínském paláci velvyslance afrických států. Hlavními tématy jejich jednání byly politický vývoj na africkém kontinentu a bezpečnostní otázky spojené s terorismem a migrací.
 • Ministr Stropnický uctil památku Jana Masaryka 9.3.2018
  Ministr zahraničních věcí ČR a místopředseda vlády Martin Stropnický se 9. března 2018 v Černínském paláci zúčastnil pietního aktu u příležitosti sedmdesátého výročí tragického úmrtí Jana Masaryka.
 • Náměstek Tlapa na konzultacích s marockými partnery 6.3.2018
  Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa vedl 6. března 2018 v Rabatu konzultace s marockými šéfy resortů průmyslu a obchodu, zahraničních věcí a obrany.
 • Připomínka výročí úmrtí Jana Masaryka – Pro velký zájem bude Černínský palác veřejnosti otevřen také v sobotu 10. března 6.3.2018
  V souvislosti se 70. výročím tragické smrti Jana Masaryka v noci z 9. na 10. března 1948 bude pro veřejnost zpřístupněno pietní místo v přízemním traktu Černínského paláce.
 • Ministr Stropnický přijal velvyslance zemí Ligy arabských států 5.3.2018
  Ministr zahraničních věcí ČR Martin Stropnický přijal 5. března 2018 v Černínském paláci 15 velvyslanců zemí Ligy arabských států, kteří jsou akreditováni v Česku. Hlavními tématy jejich jednání byly humanitární aktivity ČR, bezpečnostní otázky spojené s migrací a blízkovýchodní mírový proces.
 • Náměstek Dürr na setkání koordinátorů Slavkovské spolupráce 5.3.2018
  Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr zastupoval ČR na setkání národních koordinátorů Slavkovské spolupráce, které proběhlo dne 1. března 2018 ve Vídni na pozvání generálního sekretáře rakouského Spolkového ministerstva evropských záležitostí, integrace a zahraničních věcí Michaela Linharta. Slovensko bylo zastoupeno státním tajemníkem Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí Ivanem Korčokem.
 • Ministr Stropnický se setkal s nigerijským kardinálem Onaiyekanou, arcibiskupem Abuji 2.3.2018
  Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický přijal 2. března 2018 nigerijského kardinála Johna Olorunfemi Onaiyekana, arcibiskupa Abuji, který je na návštěvě České republiky na pozvání kardinála Dominika Duky. Jednání se zaměřilo zejména na otázku náboženského soužití v Nigérii, tamního postavení katolické církve a mezináboženského dialogu. Diskutovány byly rovněž příčiny radikalizace a boj proti […]
 • Den evropsko-asijského setkávání 1.3.2018
  1. březen je dnem evropsko-asijské spolupráce v rámci ASEM (Asia-Europe Meeting) – neformálního společenství vytvářejícího platformu pro dialog a spolupráci mezi Evropou a Asií. ČR je jeho členem od roku 2004.
 • Ministr Stropnický na 37. zasedání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě 27.2.2018
  Dne 27. února 2018 místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický reprezentoval Českou republiku na jednání na vysoké úrovni na 37. zasedání Rady OSN pro lidská práva, které proběhlo v Ženevě. Tato Rada je v současné době nejsledovanějším fórem OSN zabývajícím se aktuální lidskoprávní situací i dlouhodobými problémy v oblasti lidských práv.