Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

 • Saúdská Arábie stahuje svého velvyslance v Německu. Vadí jí výroky ministra zahraničí 18.11.2017
  Saúdská Arábie se rozhodla stáhnout svého velvyslance v Německu kvůli výrokům německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela naznačujícím, že libanonský premiér Saad Harírí byl proti své vůli držen v Rijádu. Informovalo tom saúdskoarabské ministerstvo zahraničí. Dodalo, že německému velvyslanci v Rijádu bude předána protestní nóta.
 • Zemřel italský mafiánský boss Salvatore Riina z corleonského klanu. Na svědomí měl 150 vražd 17.11.2017
  Ve věku 86 let podlehl rakovině bývalý boss sicilské mafie Salvatore „Toto“ Riina. Někdejší šéf corleonského klanu zemřel ve vězení, kam ho soud poslal na doživotí. Ze sicilské mafie muž s přezdívkou Bestie udělal prominentní organizaci, která vydělávala na trhu s drogami. Riina zároveň stál také za 150 vraždami. Mezi oběti jeho skupiny patří i […]
 • Irácká armáda dobyla Rávu, poslední město v zemi v rukou tzv. Islámského státu 17.11.2017
  Irácká armáda oznámila, že u syrské hranice v pátek dobyla město Ráva, které bylo označováno za poslední útočiště členů radikální organizace Islámský stát v Iráku. Irácké síly „zcela osvobodily Rávu a vztyčily iráckou vlajku nad jejími budovami“, uvedl podle agentury Reuters v prohlášení generálporučík Abdal Amír Rašíd Jaralláh.

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Ministr Zaorálek předal předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy Dánsku 15.11.2017
  Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 15. listopadu 2017 zúčastnil zasedání Výboru delegátů ministrů Rady Evropy ve Štrasburku. Ministr zde oficiálně ukončil půlroční předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy a předal je Dánsku. Česká republika zastávala předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy od 19. května 2017.
 • Prohlášení MZV ČR k situaci v Zimbabwe 15.11.2017
  Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyzývá všechny aktéry stávající situace v Zimbabwe k pokojnému dialogu.
 • Osmé Česko-slovenské diskusní fórum 15.11.2017
  Náměstek pro řízení sekce evropské Jakub Dürr společně s generálním ředitelem sekce evropských záležitostí Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenska Alexandrem Micovčinem zahájili dne 15. listopadu 2017 v Holíči v pořadí osmé Česko-slovenské diskusní fórum.
 • Zemřela česko-izraelská spisovatelka a překladatelka Ruth Bondyová 15.11.2017
  Nejvýznamnější česko-izraelská spisovatelka a překladatelka Ruth Bondyová (Ruth Bondy) zesnula 14. listopadu 2017 ve věku 94 let svém bytě v Ramat Gan v Izraeli.
 • Posílení strategické komunikace tématem Rady FAC 13.11.2017
  Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek zastupoval ČR na jednání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), která proběhla 13. listopadu 2017 v Bruselu. Strategická komunikace a slavnostní podpis zapojení členských zemí do Stálé strukturované spolupráce v oblasti evropské obrany patřily mezi hlavní události Rady FAC. Ministři projednali rovněž přípravu Summitu EU-Africká unie a téma kybernetické bezpečnosti.
 • Náměstek Dürr na konzultacích v Athénách 8.11.2017
  Náměstek pro řízení sekce evropské Jakub Dürr jednal 8. listopadu 2017 se svými řeckými partnery v Athénách. Setkal se s náměstkem pro evropské záležitosti Georgiosem Katrougalosem, stínovým ministrem zahraničních věcí Georgiosem Koumoutsakosem a ředitelem athénské pobočky Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) Danielem Esdrasem.
 • Na Ministerstvu zahraničí proběhla mezinárodní konference k mezikulturnímu dialogu a roli médií 8.11.2017
  Dne 7. listopadu 2017 se v Černínském paláci pod záštitou ministra zahraničních věcí uskutečnil v pořadí již druhý ročník mezinárodní konference k mezikulturnímu a mezináboženskému dialogu a roli médií při utváření postojů mezi lidmi z odlišných kulturních prostředí. Konference byla pořádána Ministerstvem zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Ústavem mezinárodních vztahů a se zástupci zemí […]
 • OSN jednala o stavu lidských práv v České republice 7.11.2017
  Česká republika se 6. 11. 2017 v sídle OSN v Ženevě podrobila univerzálnímu periodickému přezkumu stavu lidských práv. V jeho rámci ČR obdržela zhruba 200 doporučení od 81 států.
 • Miloslav Stašek se stal státním tajemníkem Ministerstva zahraničních věcí 6.11.2017
  Vláda na svém zasedání 6. listopadu 2017 jmenovala k 8. listopadu 2017 státním tajemníkem Ministerstva zahraničních věcí Miloslava Staška, dosavadního náměstka ministra zahraničních věcí pro řízení sekce ekonomicko-provozní.
 • Náměstek Šrámek přivítal donory a partnery projektu Prague Civil Society Centre 3.11.2017
  Náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek hostil 2. listopadu 2017 v Černínském paláci večeři pro donory a partnery projektu Prague Civil Society Centre (PCSC). Prague Civil Society Centre je mezinárodní projekt sídlící v Praze, jehož cílem je podpora občanské společnosti v regionu východní Evropy a Střední Asie.
 • Náměstek Šrámek na XXII. setkání Asociace národních olympijských výborů 3.11.2017
  Náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek vystoupil 2. listopadu 2017 na oficiálním zahájení XXII. setkání Asociace národních olympijských výborů (ANOC).
 • MZV vyjadřuje solidaritu vládě a lidu USA v boji proti terorismu 2.11.2017
  MZV důrazně odsuzuje hanebný teroristický čin, který byl proveden v New Yorku.
 • Česká republika nadále považuje Katalánsko za nedílnou součást Španělského království 27.10.2017
  Na zasedání Parlamentu Katalánského autonomního společenství byla dnes s odvoláním na výsledky referenda konaného dne 1. 10. 2017 odhlasována nezávislost Katalánska.
 • Diskuse se zástupci Evropské investiční banky 25.10.2017
  Jednání uvedl náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, který ocenil angažmá EIB v rozvojových zemích a uvítal možnost užší bilaterální spolupráce. „Česká republika vítá, že Evropská unie bude nyní více podporovat udržitelné investice v rozvojových zemích prostřednictvím EIB. Zásadní je vytvářet v těchto zemích pracovní místa tak, aby zejména mladí lidé neměli důvod je opouštět. […]
 • Náměstek Dürr jednal v Bulharsku 24.10.2017
  Dne 23. října 2017 jednal náměstek ministra pro řízení sekce evropské Jakub Dürr v Bulharsku.