Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Česko mezi nejlepšími v hodnocení udržitelného rozvoje 21.7.2017
  Česká republika obsadila v aktuálně vydané studii zaměřené na plnění Cílů udržitelného rozvoje 5. místo ze všech 157 hodnocených zemí. Tento výsledek ve studii zpracované kolektivem renomovaného ekonoma Jeffreyho Sachse ukazuje, že Česká republika patří v mnoha oblastech mezi nejúspěšnější země světa.
 • Náměstek Smolek zahájil prezentační akci českého skla v rámci Víkendu české kultury v Chengdu 20.7.2017
  Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek zahájil 20. července 2017 svým proslovem prezentaci českého skla a kulturní akci „Víkend české kultury“ v jihočínském Chengdu, hlavním městě provincie Sichuan.
 • Náměstek Smolek otevřel vízové centrum v Nanjingu 20.7.2017
  Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce právní a konzulární Martin Smolek 19. července 2017 slavnostně otevřel nové vízové centrum v čínském Nanjingu. Centrum by mělo přivítat první klienty 1. srpna 2017.
 • Česká republika se v OSN představila jako země s budoucností 19.7.2017
  Česká republika představila 18. července 2017 v sídle OSN v New Yorku, jak naplňuje 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a jak vnímá svoji budoucnost v roce 2030. Českou delegaci vedl první místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec.
 • Prohlášení MZV k tzv. "lidovým republikám" 18.7.2017
  Česká republika takzvané "lidové republiky" považuje za nelegitimní a stejně se staví k jejich prohlášením. Česká republika tyto samozvané „republiky“ neuznává a nemá s nimi navázány ani diplomatické, ani konzulární styky. Plně respektujeme územní celistvost a svrchovanost Ukrajiny. Ruskou anexi Krymu a pokračující přítomnost několika tisíc příslušníků ozbrojených sil RF na východě Ukrajiny považujeme za […]
 • Do Sýrie dorazila česká humanitární pomoc 18.7.2017
  Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Ministerstvo obrany ČR a Český červený kříž (ČČK) doručily vojenským letadlem Armády ČR 18. července 2017 další humanitární pomoc do Sýrie. Humanitární pomoc byla za přítomnosti velvyslankyně ČR v Sýrii Evy Filipi a ředitele Úřadu ČČK Josefa Konečného předána zástupcům Syrského arabského červeného půlměsíce (SARC), který poskytuje péči ve 144 zdravotnických […]
 • Ministr Zaorálek: ČR je připravena navýšit finanční pomoc na řešení migrace 17.7.2017
  Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vedl českou delegaci na zasedání Rady Evropské unie pro zahraniční věci (FAC), které se uskutečnilo 17. července 2017 v Bruselu. Mezi hlavní témata Rady FAC patřila situace v Libyi a s ní související migrace přes centrální Středomoří. Ministři rovněž jednali o aktuální situaci v Severní Koreji.
 • Náměstek Dürr se zúčastnil mezinárodní konference „Georgia´s European Way“ 17.7.2017
  Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr se 13. července 2017 zúčastnil 4. mezinárodní konference „Georgia´s European Way“ v gruzínském Batumi. Při této příležitosti se setkal také s ministrem zahraničí Micheilem Džanelidzem, ministrem pro evropskou a euroatlantickou integraci Viktorem Dolidzem a předsedkyní zahraničního výboru gruzínského parlamentu Sofiou Kacaravou.
 • Prohlášení MZV k teroristickému útoku ve Starém městě v Jeruzalémě 14.7.2017
  Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ostře odsuzuje teroristický útok poblíž Chrámové hory v Jeruzalémě spáchaný 14. července 2017, při kterém zahynuli dva policisté a další byli zraněni. Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyjadřuje hlubokou soustrast rodinám izraelských vojáků. Opět se potvrzuje, že vlna násilí neustává. Věříme, že všechny relevantní síly podniknou veškeré nezbytné kroky, které by […]
 • Náměstek Miloslav Stašek navštívil českou expozici na EXPO Astana 13.7.2017
  Náměstek Miloslav Stašek se v zastoupení ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka zúčastnil ve dnech 11. až 13. července 2017 pracovní cesty ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka do Kazachstánu. V Astaně podpořil náměstek Stašek pro-exportní aktivity českých firem, které byly součástí doprovodné podnikatelské mise, a současně navštívil český pavilon na světové výstavě EXPO. V průběhu […]
 • Prohlášení k osvobození Mosulu 11.7.2017
  Česká republika vítá osvobození Mosulu iráckými jednotkami, které představuje další významný úspěch v boji proti ISIL a terorismu.
 • Jednání ministrů zahraničí V4 s Rakouskem, Chorvatskem a Slovinskem 11.7.2017
  Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr zastupoval Českou republiku na jednání ministrů zahraničních věcí Visegrádské skupiny společně s představiteli Rakouska, Chorvatska a Slovinska 10. července 2017 v Budapešti. Jednalo se o první událost tohoto druhu za maďarského předsednictví V4, které začalo 1. července 2017.
 • Konference na podporu ukrajinských reforem 11.7.2017
  Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr zastupoval Českou republiku na konferenci o reformách na Ukrajině, kterou pořádala britská a ukrajinská vláda 6. července 2017 v Lancaster House v Londýně.
 • Vedoucí finančně-hospodářských úseků ZÚ ČR se v Praze účastní své porady 10.7.2017
  Ve dnech 10. až 14. července 2017 se v Černínském paláci koná historicky první týdenní porada vedoucích finančně-hospodářských úseků a hospodářů zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí, kterou ve Velkém sále Černínského paláce zahájil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a náměstek ministra pro řízení sekce ekonomicko-provozní Miloslav Stašek.
 • ČR vítá propuštění venezuelského opozičního politika Leopolda Lópeze do domácího vězení 10.7.2017
  Česká republika vítá rozhodnutí venezuelské vlády o přemístění venezuelského opozičního předáka Leopolda Lópeze do domácího vězení. López byl odsouzen v roce 2014 téměř ke 14 letům vězení, ze kterého byl nyní po třech letech propuštěn.