Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Prohlášení MZV k 6. výročí zahájení nezákonné okupace Krymu 20.2.2020
  Před šesti lety, 20. února 2014, začala nezákonná ruská okupace Krymu. Tato okupace vyústila v uspořádání nelegitimního referenda a následnou anexi poloostrova Ruskem 18. března 2014, jež představuje flagrantní porušení mezinárodního práva.
 • Náměstkyně Grmelová se setkala s mladými českými dobrovolníky OSN 18.2.2020
  Náměstkyně ministra zahraničních věcí ČR Anita Grmelová se 17. února 2020 setkala s mladými českými dobrovolníky, kteří na rok vyjíždí pracovat do agencií OSN. V letošním roce budou dobrovolníci působit v Bosně a Hercegovině, Etiopii, Gruzii, Jordánsku, Moldavsku, Myanmaru, Turecku, Ukrajině a Zambii.
 • Ministři na Radě FAC jednali o Libyi, Africké unii a Indii 17.2.2020
  Hlavními tématy jednání ministrů zahraničí států EU na Radě pro zahraniční věci (FAC) byla aktuální situace v Libyi, vztahy EU a Africké unie a také aktuální zahraničněpolitické otázky. V rámci pracovního oběda se představitelé EU setkali s indickým ministrem zahraničí. Vedoucím české delegace byl náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.
 • Česká republika vyšle do Číny vládní speciál s humanitární pomocí 17.2.2020
  Vláda dnes na svém jednání schválila návrh ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka na vyslání vládního speciálu s humanitární pomocí do Číny v souvislosti s bojem proti koronaviru. České letadlo do Číny dopraví materiální pomoc, kterou shromažďují Kancelář prezidenta republiky, kraje, obce, firmy a neziskové organizace.
 • Ministr Petříček jednal v Mnichově s šéfem americké diplomacie Pompeem a dalšími státníky 16.2.2020
  Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček zastupoval 14. a 15. února 2020 Českou republiku na Mnichovské bezpečnostní konferenci. Ta je nejvýznamnějším neformálním setkáním světových politiků v oblasti bezpečnosti a obrany. Ministr Petříček se na okraj této prestižní akce setkal s celou řadou svých protějšků včetně ministra zahraničních věcí USA Mikea Pompea.
 • Náměstek Povejšil si s delegací Senátu USA potvrdil vynikající kvalitu česko-amerických vztahů 15.2.2020
  V pátek 14. února 2020 jednal náměstek Martin Povejšil s delegací Senátu USA pod vedením senátora Jerryho Morana (R-Kansas). Delegaci dále tvořili senátorka Deb Fischer (R-Nebraska) a senátor John Thune (R-Jižní Dakota). Obě strany při jednání vyzdvihly blízké přátelství našich zemí a rovněž vysokou kvalitu současné bilaterální spolupráce, především v oblasti bezpečnosti a obchodu.
 • Státní tajemník jednal v Guatemale a podpořil české firmy v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu 14.2.2020
  Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek navštívil ve dnech 10. – 11. února 2020 Guatemalu, kde vedl politické konzultace s náměstkem ministerstva zahraničí Carlosem Martinezem Alvaradem, jednal s náměstkem ministra vnitra Gendri Reyes Mazariegosem, náčelníkem generálního štábu armády Hugem Roberto Urbina Marroquínem a náměstkem ministra obrany Byronem Reyesem Cifuentesem. Státní tajemník podpořil pro-exportní záměr […]
 • Česká republika předala Mezinárodnímu trestnímu soudu podání k situaci v Palestině 14.2.2020
  ČR předala ve čtvrtek 13. února 2020 Mezinárodnímu trestnímu soudu podání k situaci v Palestině. Česká republika podáním reagovala na výzvu přípravného senátu Mezinárodního trestního soudu k poskytnutí písemných vyjádření k otázce jurisdikce tohoto soudu pro situaci v Palestině.
 • Náměstek Tlapa v Bruselu jednal o nové rozvojové strategii EU pro Afriku 13.2.2020
  Náměstek Martin Tlapa se 13. února 2020 v Bruselu zúčastnil neformálního oběda ministrů pro rozvojovou spolupráci EU pořádaného komisařkou pro mezinárodní partnerství Juttou Urpilainen a Vysokým představitelem Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepem Borrellem. Oběda se také účastnil zástupce chorvatského předsednictví v Radě EU ministr pro zahraniční a evropské otázky Gordan Grlic Radman.
 • Česká republika odeslala materiální pomoc Číně k boji s koronavirem 13.2.2020
  Česká republika odeslala ve čtvrtek 13. února 2020 materiální pomoc Číně k boji s koronavirem. Více než 4 tuny zdravotnického materiálu jsou na cestě z Národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu do Vídně. Tam bude pomoc naložena do speciálu, který v pondělí 17. února 2020 zamíří přímo do čínského Wu-chanu.
 • Ministr Petříček se setkal s výzkumníky z Akademie věd a ČVUT, vyzkoušel si i práci v azylovém domě 12.2.2020
  Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček navštívil ve středu 12. února vědce z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky a také Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Sešel se s vedením obou institucí a probral s nimi možnosti spolupráce mezi Ministerstvem zahraničí a výzkumníky. Petříček také navštívil azylový dům a zkusil si, […]
 • Náměstek Tlapa jednal s ministrem zahraničních věcí Dominikánské republiky Vargasem 12.2.2020
  Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa pracovně navštívil Dominikánskou republiku, kde 10. února 2020 jednal s ministrem zahraničních věcí Miguelem Vargasem a setkal se s předními podnikateli země. Šlo o bilaterální návštěvu vedoucího představitele české diplomacie v Santo Domingu po 15 letech. Hlavním tématem jednání bylo posílení vztahů, s důrazem na ekonomickou a rozvojovou spolupráci.
 • Ministr Petříček se sešel se zástupci podnikatelských misí 11.2.2020
  Ministr zahraničních věcí Tomáše Petříček přivítal v pondělí 10. února 2020 v Černínském paláci vedení Svazu průmyslu a dopravy a zástupce podnikatelských misí, které tvoří nedílnou součást ministrových pracovních cest po celém světě.
 • Státní tajemník Stašek jednal s partnery v Kostarické republice 10.2.2020
  Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek navštívil ve dnech 5. a 6. února 2020 Kostarickou republiku, kde vedl jednání s ministrem zahraničí a kultu Kostariky Rodolfem Solano Quirósem, vice-prezidentkou Kostarické republiky Epsou Campbell Barr, náměstkem ministryně zahraničního obchodu Duyayner Salas Chaverrim a dalšími vrcholnými představiteli země.
 • Víza přinesou do rozpočtu téměř miliardu korun, MZV zaznamenalo rekordní rok 10.2.2020
  Za rok 2019 zastupitelské úřady České republiky přijaly více než 800 tisíc vízových žádostí. Je to nejvyšší číslo v historii. Už v polovině loňského roku předběžné statistiky naznačovaly, že půjde o rekordní období. V meziročním srovnání nárůst žádostí činí 12,7 %. Pro státní rozpočet to znamená především nezanedbatelný příjem, který může dosáhnout miliardy korun. Loni […]