Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Mádlová, Ptáčková a Yemi jsou prvními Vyslanci dobré vůle. Jejich úkolem bude šířit dobré jméno ČR 20.9.2019
  Bez nároku na honorář, zato se zvláštním postavením a za spolupráce s Ministerstvem zahraničí bude trojice vybraných osobností šířit dobré jméno České republiky i za hranicemi naší země. To je hlavní poslání Vyslanců dobré vůle, novinky, jejíž „otcem“ je přímo ministr Tomáš Petříček.
 • MZV podporuje globální klimatickou stávku 20.9.2019
  Na podporu globální klimatické stávky uspořádala dne 20. 9. 2019 Odborová organizace MZV pro zaměstnance seminář o tom, jak může úřad přispět k ochraně klimatu a životního prostředí. Stalo se tak pod záštitou ministra Tomáše Petříčka a ve spolupráci s ekonomickým náměstkem Tomášem Krylem, kteří seminář zahájili.
 • Černínský palác hostil konferenci Prague EU Law Days 20.9.2019
  Ve dnech 19. a 20. září 2019 se v Černínském paláci uskutečnil druhý ročník odborné konference s názvem Prague EU Law Days, pod záštitou ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a náměstka ministra pro řízení sekce právní a konzulární Martina Smolka. Hlavním pořadatelem konference byl Institut pro křesťansko-demokratickou politiku.
 • Ministr Petříček přijal generálního ředitele Světové organizace duševního vlastnictví Gurryho 20.9.2019
  Francis Gurry je na oficiální návštěvě České republiky při příležitosti 100. výročí založení Úřadu průmyslového vlastnictví ČR. Ministr Petříček během jednání zdůraznil význam multilaterální diplomacie v české zahraniční politice a ozřejmil koordinační roli a odpovědnost MZV za členství ČR v mezinárodních organizacích. Česko podporuje důležitou roli a aktivity organizace v oblasti práva duševního vlastnictví včetně […]
 • Státní tajemník Stašek poděkoval partnerům příměstského tábora MZV 19.9.2019
  Kancelář státního tajemníka uspořádala v létě 2. ročník příměstského tábora pro děti ve věku 6 – 11 let. Tábor pro 40 dětí proběhl ve dvou týdenních turnusech v červenci a srpnu. Pro děti byl připraven bohatý program, a to za laskavého přispění našich partnerů a spolupracovníků. Státní tajemník Miloslav Stašek poděkoval 17. září 2019 všem […]
 • Náměstkyně Grmelová jednala o globálních změnách klimatu s ředitelem OECD pro životní prostředí 18.9.2019
  Náměstkyně ministra zahraničních věcí ČR Anita Grmelová se 17. září 2019 setkala s ředitelem Direktorátu OECD pro životní prostředí Rodolfem Lacym. Společně jednali o změnách klimatu a aktivitách MZV i OECD v této oblasti.
 • Ministr Petříček jednal se zástupci finské vlády o předsednictví v Radě EU 18.9.2019
  Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček přijal ve středu 18. září 2019 delegaci vedenou stálým státním tajemníkem finského ministerstva zahraničních věcí Mattim Anttonenem. Hlavním tématem jednání zástupců finské vlády bylo probíhající finské předsednictví v Radě EU.
 • Zahraniční velvyslanci navštívili Litomyšl. Petříček dal město za příklad 13.9.2019
  Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček v rámci šíření povědomí o České republice představil velvyslancům cizích států v pátek 13. září 2019 město Litomyšl. Na pozvání jeho starosty Daniela Brýdla se diplomaté seznámili s historií města, úspěšným modelem oživování památek soudobými způsoby i moderní architekturou. Součástí akce byla i prezentace ekonomického potenciálu celého Pardubického kraje.
 • Prohlášení MZV k předvolání velvyslance Ruské federace 13.9.2019
  Náměstek pro řízení sekce evropské Ministerstva zahraničních věcí České republiky Aleš Chmelař předvolal velvyslance Ruské federace Alexandra Zmejevského, aby vznesl protest proti nepravdivým a urážlivým výrokům člena ruské vlády na adresu starosty Městské části Praha 6.
 • Prohlášení MZV k uznání Kosovské republiky 12.9.2019
  Ministerstvo zahraničních věcí připomíná, že vláda České republiky uznala svým usnesením č. 635 ze dne 21. května 2008 Republiku Kosovo a současně souhlasila s navázáním diplomatických styků. Jednalo se o uznání de iure, tj. o uznání státu z hlediska mezinárodního práva plné a konečné. Česká republika také ve své praxi dosud nikdy uznání žádného státu […]
 • Náměstek Povejšil vystoupil na zahajovacím jednání Fóra pro bezpečnostní spolupráci OBSE 12.9.2019
  Ve středu 11. 9. 2019 se uskutečnilo úvodní jednání Fóra pro bezpečnostní spolupráci (FSC) OBSE, kterému předsedal stálý představitel České republiky při OBSE vv Ivo Šrámek.
 • x2019_09_11 11.9.2019
 • Ministr Petříček ve Švédsku jednal o obchodní spolupráci a připomněl výročí Sametové revoluce 10.9.2019
  Několik jednání se členy vlády i zahájení výstavy připomínající letošní 30. výročí sametové revoluce. To byl program návštěvy ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka 9. září ve švédském Stockholmu. Hlavním tématem návštěvy bylo nejen připomenutí událostí 17. listopadu, ale také brexit, vzájemná spolupráce v obraně, obchodní spolupráce, vztahy s Ruskem nebo Čínou i boj s dezinformacemi. […]
 • Ministr přijal předsedu jordánského Senátu 10.9.2019
  Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v úterý 10. září 2019 setkal s předsedou Senátu Jordánského hašímovského království Fajsalem al-Fájizem. Témata jednání zahrnovala bezpečnostní a politickou situaci v regionu, situaci uprchlíků v Jordánsku a možnosti českých investic v zemi.
 • Náměstek Tlapa a nový velvyslanec Kuby jednali o legislativě i ekonomické spolupráci 6.9.2019
  Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa přijal dne 6. září 2019 velvyslance Kubánské republiky pana Danila Francisca Alonsa Mederose. Mezi hlavní témata jednání patřily bilaterální vztahy včetně ekonomické spolupráce, lidských práv i regionálních otázek.