Informace
Potřebujete pravidelně publikovat články? Nabízíme výhodné reklamní balíčky, díky kterým získáte levné zpětné odkazy. Objednat článek můžete ZDE

Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod

RSS Ministerstvo zahraničí

 • Ministr Stropnický telefonoval s ukrajinským protějškem 16.1.2018
  Ministr zahraničních věcí ČR Martin Stropnický hovořil s ukrajinským ministrem zahraničí Pavlem Klimkinem o aktuální situaci na Krymu a na východě Ukrajiny a o realizaci reforem.
 • Hlasování Čechů v zahraničí v 1. kole prezidentských voleb 15.1.2018
  Ve dnech 12.–13. ledna 2018 se konalo 1. kolo prezidentských voleb rovněž na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí.
 • Ministr Stropnický se setkal se zástupci diplomatického sboru 15.1.2018
  Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický se setkal se zástupci zahraničních misí akreditovaných v České republice.
 • Otevřený dopis ministra Stropnického k soše I. S. Koněva 9.1.2018
  Vyjádření ministra Martina Stropnického k rozhodnutí Městské části Praha 6 umístit k soše maršála Sovětského svazu I. S. Koněva informační tabulky s jeho životopisem
 • Ministr Stropnický na konferenci „Shaping Our Future“ v Bruselu 9.1.2018
  Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický vystoupil v úterý 9. ledna 2018 v Bruselu na konferenci na vysoké úrovni k budoucí podobě rozpočtu EU po roce 2020 „Shaping Our Future – Designing the Next Multiannual Financial Framework“. Ministr se zúčastnil panelu k prioritám a k financování v oblasti bezpečnosti a obrany EU pod názvem „A Sufficient […]
 • V Izraeli zemřel Hugo Marom, Wintonovo dítě a zakladatel izraelské letky s českými kořeny 8.1.2018
  Dne 7. 1. 2018 zemřel ve věku 89 let pilot a letecký projektant Hugo Marom. Vojenský veterán se narodil v Brně a po druhé světové válce odešel do Izraele.
 • Česká republika odsuzuje ničivý útok vyděračského programu WannaCry 22.12.2017
  Česká republika ostře odsuzuje ničivý útok vyděračského programu WannaCry z května 2017, který postihl tisíce počítačů v téměř stovce zemí. V tomto ohledu vyjadřuje hluboké znepokojení nad novými zjištěními vlády USA, které přisuzují tento útok Severní Koreji.
 • Přijetí stipendistů Rádia Svobodná Evropa na MZV 14.12.2017
  Dne 13. prosince 2017 se konalo v Černínském paláci setkání se skupinou mladých novinářů z Běloruska, Ruska, Ukrajiny, Kosova a Bosny a Hercegoviny. Tito novináři od začátku prosince působí v pražském ústředí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) v rámci novinářských stipendií Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dienstbier Journalism Fellowship, podporovaných MZV ČR.
 • Martin Stropnický novým ministrem zahraničních věcí ČR 13.12.2017
  Ve středu 13. prosince 2017 uvedl předseda vlády Andrej Babiš členy své vlády do úřadů. Ministr obrany v demisi Martin Stropnický se ujal funkce a stal se v pořadí devátým ministrem zahraničních věcí České republiky.
 • Zamezení dvojímu zdanění a předcházení daňovým únikům v oboru daní z příjmu ve vztahu k Tchaj-wanu 12.12.2017
  Dne 12. prosince 2017 byla vedoucími obou kanceláří podepsána dohoda mezi Českou ekonomickou a kulturní kanceláří v Tchaj-peji a Tchajpejskou hospodářskou a kulturní kanceláří, Praha týkající se Ustanovení o zamezení dvojímu zdanění a předcházení daňovým únikům v oboru daní z příjmu.
 • Rada FAC o situaci na Blízkém východě a spolupráci se zeměmi Sahelu 12.12.2017
  Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek zastupoval ČR na jednání Rady EU pro zahraniční věci, která proběhla 11. prosince 2017 v Bruselu. Mezi hlavní témata Rady patřila situace na Blízkém východě a spolupráce se zeměmi afrického Sahelu. Ministři rovněž schválili zahájení stálé strukturované spolupráce v obraně (PESCO).
 • Zasedání Rady pro zahraniční věci ve formátu ministrů pro rozvoj 12.12.2017
  V pondělí 11. prosince 2017 v Bruselu zasedala Rada pro zahraniční věci ve formátu ministrů pro rozvoj. Českou republiku na radě zastupoval náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa. Hlavními body jednání bylo propojování rozvojové spolupráce s obchodem a zhodnocení výsledků summitu Africké unie a EU.
 • Česká dodávka humanitární pomoci do Sýrie 11.12.2017
  Dne 11. prosince 2017 byla do Sýrie vojenským speciálem doručena další část humanitární materiální pomoci ve formě kojeneckého mléka. Dodávku zajistila Správa státních hmotných rezerv ve spolupráci s ministerstvy zahraničních věcí a obrany. Celkem bylo přepraveno 3,7 tun kojeneckého mléka v hodnotě 650 tisíc Kč. Na syrské straně dodávku převzali pracovníci Syrského arabského červeného půlměsíce […]
 • MZV hostilo setkání ke stavu lidských práv v České republice 8.12.2017
  U příležitosti mezinárodního dne lidských práv uspořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR dne 8. prosince 2017 v Černínském paláci setkání ke stavu lidských práv v České republice.
 • Prohlášení MZV ČR ke Dni lidských práv 8.12.2017
  Dne 10. prosince si svět každoročně připomíná Den lidských práv. U příležitosti 69. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv se nabízí řada důvodů k zastavení. Za téměř sedm dekád došlo k jedinečnému pokroku v naplňování, ochraně a prosazování lidských práv, která Česká republika vnímá jako univerzální a nedělitelná bez ohledu na historické či kulturní souvislosti. […]